iPhone 15, Bu Özelliğiyle Avrupa’da Fark Yaratabilir!

iPhone 15

Apple, merakla beklenen yeni iPhone 15 akıllı telefon ailesinde sadece eSIM tercih edebilir ve böylelikle Avrupa’da da eSIM kullanımının artırılmasına yönelik önemli bir adım atabilir.

iPhone 15 modellerinde sadece eSIM özelliği olabilir. Fransız websitesi MacGeneration’da yer alan bilgiler, Apple’ın radikal bir hamle yapabileceğini söylüyor. Tabii bu bilgilerin söylenti boyutunda olduğunu hatırlatmakta yarar var.

eSIM’li iPhone 15’ler güvenlik tarafında avantajlar sunabilir, ama öte yandan henüz bu tarafta ciddi bir desteğin olmamasından dolayı satışlarda düşüşler de olabilir

Apple, iPhone 14 ailesinde eSIM seçeneğine de yer veriyor. Bu, seride bir ilk anlamını taşıyor. Evet, sim tepsisi yok. Gerçi bu seçim, yalnızca Amerika’da satışa sunulan ürünleri kapsıyor. iPhone 15 ailesiyle bu kapsam genişleyebilir ve pek çok Avrupa ülkesinde de bu teknolojiyi görebiliriz.

Yine de uzmanlara göre bu düşük bir olasılık. Zira henüz eSIM tarafında çoğu operatörün hizmetleri yok. Haliyle sim kartlara kıyasla pek bilinir ve yaygın da değil. Yine de Apple’ın böyle bir hamle gerçekleştirmesi, eSIM’e geçiş tarafında adımların hızlandırılmasına katkı sağlayabilir.

iPhone 15, Bu Özelliğiyle Avrupa'da Fark Yaratabilir!

eSIM, normal sim kartlara kıyasla çok daha fazla güvenlik önlemi sunabilen bir teknoloji. Her şeyden önce, telefon çalınsa bile dahili kartla çalındığı için bulunması daha kolay. Bu süreçte cihazın kullanılabilirliği de sonlandırılabilir.

Öte yandan eSIM’li telefonlarda fiziksel sim kart tepsisine gerek kalmıyor. Bu da donanımlar için daha fazla kullanılabilir alan anlamını taşıyor, ki hafiflik ve incelik gibi başlıklarda olumlu yansımaları da olabilir.

Apple, Dynamic Island özelliğini bu kez tüm iPhone 15’lere getirebilir

Dynamic Island, mobil yazılım teknolojileri tarafında son dönemin popüler başlıklarından. Apple, bu özelliği iPhone 14 Pro ve Pro Max modelleriyle sunuyor. Bu sayede ekrandaki çentik, gelen aramalar ve bildirimler esnasında genişleyerek detayları daha iyi gösterebiliyor. Bu özelliği taklit eden Android firmaları da var.

Gelen son bilgiler, Apple’ın bu özelliği iPhone 15 ailesindeki tüm telefonlarda sunacağı yönünde. Yani bu kez sadece Pro modellerle sınırlı kalınmayabilir.

Yeni detaylar oldukça paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberler

>> Oppo, “Avrupa’dan Ayrılıyor” Söylentilerine Cevap Verdi!