iPhone 15 Dinamik Ada Özelliği İçin Yeni Gelişme!

iPhone 3D fotoğraf

iPhone 15 serisinin dinamik ada özelliği ile geleceğini biliyoruz. Fakat söz konusu modellerin ekranı hakkında bir sızıntı gerçekleşti. İşte bu yılın Eylül ayında tanıtılacak ülkemize de giriş yapacak iPhone 15 modelleri hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

iPhone 14 serisi ülkemizde dudak uçuklatan fiyatları ile gündeme gelmişti. Söz konusu seri ile ilgili dikkat çeken en önemli detayın ise, serinin Pro ve Pro Max modellerinde karşımıza çıkan Dinamik Ada özelliği olmuştu. Android camiasında uzun süredir çentikli ekran ve tam ekran tasarımları karşımıza çıkarken Apple, çentik olayını en işlevsel olarak bir şekilde kullanıcılarına sunmuş ve dinamik ada sayesinde kullanım kolaylığını sağlayabilmişti. Çok süre geçmeden kullanıcıların karşısında önemli bir soru işareti oluştu. Apple, iPhone 1­5 serisinin tasarımı için ne kadar daha ileri gidebilirdi. Bazı kullanıcılar yeni serinin tam ekran tasarımı ile geleceğini iddia etse de bazılarına göre seriye ait tüm modellerin dinamik ada özelliği ile geleceğini ve tasarı anlamında pek de farklı olmayan iPho­ne 15 modellerinin karşımız çıkacağını iddia etmişti. İşte dinamik ada özelliği ile gönüllere taht kuracak seri hakkında detaylar.

iPhone 15 Dinamik Ada Özelliği İçin Yeni Gelişme!

Bu yılın tüm iPho­ne 15 modellerinde, iPhone 14 Pro modellerine benzer şekilde dinamik ada kesikleri olacağı bildiriliyor, ancak Apple, Samsung ve LG’nin en son LTPO OLED ekran teknolojisini kullanıyor. iPhone 15 ve iPhone 15 Plus ve ekran satıcıları daha gelişmiş panellerden daha geniş kesitler satmaya çalışacak. Bir kopyasını çıkarmak. modeli. Ancak Güney Koreli medya kuruluşu The Elec’in bugün bildirdiğine göre, bu satıcılardan en az biri olan BOE, Dynamic Island kesiklerini iPhon­e 15 ve 15 Plus modellerinin ekranlarına delme konusunda sorun yaşıyor.

iPhone 15

Apple, daha ucuz iPhone 15 modeli için ekran seri üretim programını, Samsung’un iPhone 15 Pro ve iPho­ne 15 Ultra ekranlarının seri üretimine odaklanması gereken Haziran ayı yerine Mayıs ayına ertelemek zorunda kaldı. Bu, Apple’a BOE’deki ekran üretimi sorunlarıyla başa çıkması için daha fazla hareket alanı sağlayacak ve normal ekran tedarik zincirindeki güvenlik açıkları, sorun giderilirse iPhon­e 15 bileşenlerine geri dönebilir. Sızıntının suçlu olduğu söyleniyor, ancak aydınlatmalı arka paneli olan bir LCD panel gibisi yok ve Dinamik Ada kesme alanının etrafına nem ve oksijen girebilir.

İlgili Haberler

>> Üçüncü Parti YouTube Uygulamaları Kullananlar Dikkat!