iPhone 15 Hakkında Şok Gelişme: Samsung’cular Üzgün!

iPhone 15

iPhone 15 serisinin tanıtımına aylar kalmasıyla hakkında birçok detayın ortaya çıktığını söyleyebiliriz. İşte Eylül ayında tanıtılacak olan seri hakkında tüm sızıntılar.

Aylardır iPhone 15 modelleri hakkında birçok sızıntı gündemde. Söz konusu modellerin sunacağı özellikler, kamera özellikleri ve pil tarafında kullanıcıları neler beklediği hakkında birçok haber yapmıştık. Artık kesinleşen haberler üzerine bir makalemizi sizlerle paylaşacağız. Eğer son sızıntılar da doğru ise Samsung kullanıcıları yavaş yavaş iPhone’a geçmeye başlayacak. Çünkü Android kullanıcılarının iPhone için istediği özelliklerin yavaş yavaş geldiğini söyleyebiliriz.

iPhone 15 Hakkında Şok Gelişme: Samsung’cular Üzgün!

Öncelikle Samsung veya Android kullanıcılarını en çok ilgilendiren özelliklerin iPhone modellerine gelebileceğini söyleyebiliriz. Örneğin Apple’ın yıllardır şikayetçi olduğu Lightning girişi, yerini Type-C girişine bırakacak. Yani kablo arama derdi bulacak. Ve herkes aynı girişten faydalanabilecek. Bunun dışında Android kullanıcılarının apk dosyası yükleme gibi bir avantajı bulunuyordu. Fakat yeni iOS sürümü ile birlikte APK yükleyebilmek mümkün hale gelebilir. Yani üçüncü parti yazılım, iPhone modellerine yüklenebilir. Bu yüzden Samsung’un iPhone modelleri karşısında geri kalacağı tahmin ediliyor.

iPhone 15

Hatta yalnızca Samsung değil Android kullanıcılarını baz aldığımız zaman, APK yükleme ve hızlı şarj gibi konular Android için tercih edilmesindeki en önemli hususlar oluyordu. Fakat iPhone 15 serisi ile birlikte hızlı şarj desteğinin de gelebileceği tahmin ediliyor. Eğer Android kullanıcılarının kendi telefonlarında sevdiği özellikler iPhone 15 modelleri ile gelirse iPhone 15 serisi 2023 yılında rekor satışa ulaşacaktır. Dinamik adada tasarımı ile gündeme bomba gibi düşen modelin iPhone 15 serisinde yine iki modelde söz konusu tasarımıyla gelmesi bekleniyor.

Ayrıca iPhone modellerinde görmeye alışık olduğumuz sessize alma switch’i yerine, dokunsal geri bildirime sahip bir tuş gelecek. Yani artık iPhone modellerinde telefon sessize almak çok daha kolay olacak. Önümüzdeki günlerde yeni modeller hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Face ID Problemleri Kullanıcıları Canından Bezdiriyor | Çözüldü