iPhone 15 Kamera Canavarı Olacak: Pro Almaya Gerek Yok!

iPhone 15 Pro

iPhone 15 kamera canavarı olacak. Söz konusu seri ile gelecek olan iPhone 15 ve 15 Plus modelleri yüksek çözünürlüklü kamera lensi ile karşımıza çıkacak.

iPhone 14 Pro ve Pro Max modelleri, 48 MP çözünürlüğüne sahip bir kamera ile gelmişti. Seriye ait Pro ve Pro Max modellerinin kamera tarafında daha başarılı olduğunu biliyoruz. Fakat iddialara göre artık serinin her modelinde kamera tarafında önemli geliştirmeler yer alacak. Geçtiğimiz haftalarda iPhone 15 ve 15 Plus modellerinin de yüksek çözünürlüklü kamera ile gelebileceğine dair bir sızıntı bulunuyordu. Fakat ortaya çıkan herhangi bir bilgi bulunmuyordu. Tanıtıma aylar kala iPhone 15 ve  15 Plus olarak adlandırılacak baz model olarak karşımıza çıkacak modellere baktığımızda, iki modelin de yüksek çözünürlüklü kameralar ile geleceğinin sızıntısını görüyoruz. Yani artık iPhone 15 serisinde, seriye ait her model kamera tarafında başarılı olacak. İşte ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

iPhone 15 Kamera Canavarı Olacak: Pro Almaya Gerek Yok!

Yeni bir rapora göre iPhone 15 kamera canavarı olacak. Baz model olarak adlandırılan iPhone 15 ve iPhone 15 Plus dahil olmak üzere iPhone 15 serisinin alt uç modellerinin yükseltilmiş bir birincil arka kameraya sahip olacağını ortaya koyuyor. Serinin daha uygun fiyatlı giriş modeli, ana arka kamera için 48 MP sensöre sahip. Ünlü sızıntıcıya göre, iPhone 15 ve 15 Plus modelleri geçen yılki iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinde tanıtılan aynı 48 MP sensöre sahip olacak. Apple’ın yeni sensörü, yeni nesil Pro olmayan iPhone modellerinin 48 megapiksel ProRAW fotoğraflar çekmesini sağlayacak. Bu, daha sonra görüntüleri düzenlemek için harika olan daha ayrıntılı görüntüler yakalayabileceğiniz anlamına gelir.

iPhone 15 Kamera

Özellik piyasada genel olarak iyi karşılandı ve aynı zamanda iPhone 14 Pro modelleri için büyük bir kamera yükseltmesi oldu ancak daha önce tasarım sorunları nedeniyle iPhone 15 Pro modellerinde katı hal düğmelerinin olmayacağını söylemişti. Bununla birlikte, bu üst düzey modellerde titanyum çerçeveler, yükseltilmiş bir A17 Bionic çip ve 8 GB RAM bulunacaktır. Son olarak, bu cihazların USB Type-C bağlantı noktalarına da sahip olmasını bekliyoruz. Önümüzdeki günlerde iPhone 15 serisi hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> General Mobile GM 23 İnceleme