iPhone 15 Pil Kapasitesi Tarafında Yeni Bilgiler Geldi

Çin’den iPhone 15 ailesiyle ilgili iddia boyutunda olan yeni bilgiler geldi. Bu kez konumuz, yeni amiral gemisi ailesinin pil kapasiteleri. Görünüşe göre Apple, bu kez daha sağlam adımlar atacak.

Apple’ın iş ortaklarından Foxconn’da çalıştığı bildirilen ve ismini vermeyen bir kaynağın belirttiğine göre Apple, iPhone 15 modellerinin tamamında ciddi batarya iyileştirmelerine gitmeyi planlıyor. Ve evet, toplamda 4 farklı modelin olacağı da bildiriliyor.

Söylenti detaylar doğrultusunda, tüm iPhone 15 modellerinin olası pil kapasitelerini sıralamak gerekirse…

15: 3,877 mAh
15 Plus: 4,912 mAh
15 Pro: 3,650 mAh
15 Pro Max: 4,852 mAh.

iPhone 15 Pil Kapasitesi Tarafında Yeni Bilgiler Geldi

iPhone 14 ailesinin pil değerlerini hatırlatmak gerekirse...

iPhone 14: 3,279 mAh
iPhone 14 Plus: 4,323 mAh
iPhone 14 Pro: 3,200 mAh
iPhone 14 Pro Max: 4,323 mAh.

Eğer şu an söylenti boyutunda olan bu detaylar doğru çıkarsa, Apple’ın yeni ailesinde daha iddialı bir konumda yer alacağı kesin. Zira pek çok kullanıcı, iPhone cihazlarında genellikle pil performansından dert yanıyor. Apple da hem batarya kapasitesini artırarak hem de yeni çipsetindeki teknolojileri yardımıyla bu kez daha iyi güç yönetimi sağlayabilir.

iPhone 15 ailesi, son yıllardaki modellere kıyasla biraz daha kalın olabilir

Evet, bu da söylenti boyutunda olan bir diğer detay. Apple, 15 ailesinin kalınlık değerini 14 ve 13 gibi ailelere kıyasla biraz artırabilir. Bunun sebeplerinden bir tanesi olarak da batarya kapasitesinin artırılması gösteriliyor.

Öte yandan, dahili depolama değerleri tarafında da düzenlemeler olabilir. Örneğin, 15 ailesindeki Pro modellerinin başlangıç depolama miktarı 128 değil, 256GB olabilir. 128GB’lık başlangıç seçenekleri ise, muhtemelen Pro olmayan telefonlarda devam edecektir.

Yeni bilgiler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberler:

>> Apple Vision Pro’da Fiziksel Kontrolör Olacak mı? Üretim Süreci Zor İşliyor Gibi…