En Çok Satılan 10 Oyun! Neredesin Diablo IV?

Birleşik Krallık’ta geçtiğimiz haftanın en çok satılan 10 oyunu belli oldu. Listenin zirvesinde, Nintendo’nun para basan markalarından Zelda yer aldı. Önceki hafta listenin 2. sırasında yer alan The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, son veriler neticesinde zirveye yine kuruldu. Peki ya Diablo IV?

GFK UK verilerine göre, 1 Temmuz ile sona eren haftada, Birleşik Krallık’ta en çok satılan oyunlar (fiziksel kutulu) belli oldu. Listenin zirvesinde, The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom yer aldı.

Sıralamaya göz attığımızda, son dönemin popüler oyunlarından Diablo IV’ün ilk 10’a girememiş olması şaşırtıcı diyebiliriz. Ama öte yandan, Diablo oyuncularının büyük bir kısmının “dijital satın alım” ile oyuna eriştiğini ve bu listenin de fiziksel kutulu oyunlardan oluştuğunu hatırlatmamız gerekiyor.

En Çok Satılan 10 Oyun! Neredesin Diablo IV?

1 Temmuz ile sona eren haftada, Birleşik Krallık’ta en çok satılan oyunlar! Diablo IV, listede yok

Diablo IV, 10 Haziran ile sona eren haftada, Birleşik Krallık’ta liderlik koltuğuna oturmuş ve The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom’un aralıksız 4 haftalık zirve keyfini bozmuştu. Görünüşe göre Zelda, zirveyi bırakmaya niyetli değil.

1. The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
2. Final Fantasy 16
3. AEW: Fight Forever
4. God of War Ragnarok
5. Mario Kart 8: Deluxe
6. FIFA 23
7. Story of Seasons: A Wonderful Life
8. Hogwarts Legacy
9. Call of Duty: Modern Warfare 2
10. Sonic Origins Plus

Diablo IV, bir önceki hafta bu listenin 8. sırasındaydı. Son hafta itibarıyla ilk 10’dan düştüğünü görüyoruz.

Final Fantasy 16’nın liderliği de sadece 1 hafta sürdü

Final Fantasy 16, 22 Haziran tarihi itibarıyla oyun severlerin beğenisine sunuldu. Aksiyon RPG türündeki yapım, PS5 platformuna özel olarak çıkış yaptı ve büyük beğeni topladı. Öyle ki oyun, çıktığı ilk haftada İngiltere listesinde bir numarayı gördü. Yapım, 2023 yılında İngiltere’deki en büyük açılışı gerçekleştiren 5. oyun oldu. Yine de, 2016’daki FF 15’in çıkış dönemine kıyasla önemli bir düşüşün olduğu da bildiriliyor.

İlgili Haberler:

>> iPhone 15 Pil Kapasitesi Tarafında Yeni Bilgiler Geldi