iPhone 15 Pro Fiziksel Tuşu Değişiyor!

iPhone 15 Pro yeni

iPhone 15 Pro, iPhone modellerinde görmeye alışık olduğumuz sessize alma tuşuna veda ediyor. Yerine aynı işleve sahip farklı bir tuş gelecek. İşte önümüzdeki, Eylül ayında tanıtılacak olan iPhone 15 modelleri hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Önümüzdeki Eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone 15 serisi ile ilgili şok gelişme yaşandı. Bildiğiniz gibi Eylül ayında iPhone 15 serisi ile birlikte her yıl olduğu gibi bu yıl da dört farklı model karşımıza çıkacak. Bu modellerin iPhone 15, 15 Plus, 15 Pro ve 15 Ultra  olarak sıralanması bekleniyor. Seriye ait Ultra modelinin gelebileceğini ve bu modelin kamera odaklı olacağına dair sızıntılar mevcuttu. Henüz ortada bir netlik yok fakat Ultra modeli piyasaya sürülmese dahi Pro Max ile devam edilecektir. Ayrıca geçtiğimiz haftalarda söz konusu seriye ait yeni bir gelişme daha yaşandı.

Bildiğiniz üzere iPhone modellerinde ses açıp kapatma tuşunun artık bir klasik haline geldiğini biliyoruz. Bu switch sayesinde telefonu sessize alıp sesi geri açmak mümkün hale geliyordu. Bununla beraber telefonda bulunan bir diğer tuş ile kilit/güç tuşu idi. :Yakın zamanda sızdırılanlara göre ise iPhon­e 15 serisi ile birlikte kilit tuşu ile ses açıp kapatma tuşu tek bir tuş haline getirilecek. Fakat bu tek tuş yapılandırması ile birlikte, telefonla iki tuşun birden kullanılarak yapılabildiği işlevlerin devre dışı kalacağı da söyleniyor. Henüz cihazın tanıtımına aylar olsa da bazı çizimler de ortaya çıktı. İşte ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

iPhone 15 Pro Fiziksel Tuşu Değişiyor!

Şu anda, yaklaşan üst düzey iPhone 15 Pro modelleriyle ilgilenen herkes, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Ultra modelleri muhtemelen fiziksel düğmeleri kaldıracak. Ve bunları kapasitif düğmelerle değiştirecektir. gerçek bir “tıklama” yerine kullanıcılardan dokunsal geri bildirim karşımıza çıkacak. Bu değişiklik büyük olasılıkla iPhone’un sol tarafındaki ses düğmelerini ve sağ taraftaki güç/uyandırma düğmesini etkileyecek.

Şimdiye kadar her şey yolunda, ancak düğmelerin düzeni de bir şekilde değişmiş gibi görünüyor. İleri teknoloji iPhone’ların mevcut iki ayrı normal düğme yerine sesi açıp kapatmaktan sorumlu tek bir kapasitif ses açma düğmesi kullanacağı iddia edildi.

İlgili Haberler

>> Twitter Kuralları Çiğneyen Hesaplara Karşı Daha Ilımlı Olacak