Twitter Kuralları Çiğneyen Hesaplara Karşı Daha Ilımlı Olacak

Twitter kuralları çiğneyen

Twitter kuralları çiğneyen hesapları disipline ederken “daha az ciddi önlemler” alacağını vaat ediyor. Yalnızca ciddi veya devam eden, tekrarlanan ihlaller ile ilgili Twitter hesapları askıya alınacak.

Şirket ayrıca, 1 Nisan’dan itibaren herkesin askıya almalara itiraz etmesine izin vereceğini ve bunu yapanların güncellenmiş standartlar kullanılarak değerlendirileceğini söylüyor. Peki Twitter hesabınızı askıya almak yerine ne yapacak? “Daha az ciddi eylemler”, bir tweet’in görünürlüğünü sınırlamak veya bir kullanıcıya siteye geri dönmeden önce bir tweeti kaldırmasını söylemek gibi Twitter’ın yıllardır yaptığı şeyler.

Bugünkü değişiklik, Twitter’ın doğrudan yasaklama düğmesine gitmek yerine bu araçları daha sık kullanma sözü vermesidir. Twitter, yasağa karşı buna yakın olacak.

Twitter kuralları çiğneyen hesaplar için söz verdi

Şirket ayrıca yaptırım eylemleriyle daha şeffaf olmayı planladığını ve önümüzdeki ay buna yardımcı olmak için bazı belirtilmemiş yeni özellikleri kullanıma sunacağını söylüyor. Kasım ayında Musk, sitenin yasadışı içerik veya “korkunç spam” yayınlamak dışındaki nedenlerle askıya alınan hesaplara “genel af” sunacağını söyledi.

Twitter kuralları çiğneyen

Şimdiye kadar bu; Donald Trump, Kathy Griffin, Jordan Peterson, MyPillow’un kurucusu Mike Lindell, The Babylon Bee ve Nick Fuentes gibi birkaç yüksek profilli hesabın eski durumuna getirilmesiyle sonuçlandı. Fuentes, platforma geri bırakılmasının ardından bir günden kısa bir süre sonra yeniden yasaklandı.

Twitter kararları tepki çekiyor

Twitter’ın 2021’de “şiddeti daha fazla kışkırtma riski nedeniyle” eski başkanı kalıcı olarak askıya aldığını söylediği göz önüne alındığında bu, Trump’ın geri bırakılmasını oldukça tuhaf kılıyor. Af politikasının kendisi bile büyük bir tartışma nedeni. Özellikle son dönemlerde Trump ile ilgili alınan kararlar büyük bir tepkiye neden olmuştu. Onun şiddete yönlendirdiğini düşünen çok kişi var.

Twitter kuralları çiğneyen hesaplara karşı “daha az ciddi önlemler” alma sözü verdi, ancak bazı hesaplar için bu mümkün değil. Trump dışında benzer başka kararlar alınması kullanıcıları çılgına çevirebilir. Peki sizce Twitter bu konuda ne tür önlemler almalı?

İlgili Haberler:

>> Elon Musk, Twitter’ı Batırmak Üzere! Platformun Değeri Eridi Gitti!

>> Twitter’da Daha Önce Mavi Tik’i Olanlar Para Ödemezse Ne Olacak? Kaptan Kirk Bile Endişeli