iPhone 15 Pro Kamera Konusunda Devrim Yaratacak: İşte Detaylar!

iPhone 15 Pro

Henüz iPhone 14 serisi satışa sunulmadan iPhone 15 Pro modeli hakkında ilk sızıntılar gerçekleşti. İşte yeni model hakkında ilk söylentiler.

Genellikle Android tarafında tam ekran hissiyatını bir hayli önemsendiğini söyleyebiliriz. Özellikle kullanıcılara tam ekran hissiyatını yaşatabilmek adına birçok yeni teknoloji geliştirildi. Örneğin Pop-Up kameralar kullanıcının söz konusu telefonu tam ekran kullanabilmek için geliştirilen bir teknoloji idi. Fakat pop-up kameraların sağlamlığı her ne kadar tartışılır olsa da, tercih edilen modeller ile karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. iPhone tarafına baktığımızda ise son yıllarda tanıtılan bütün iPhone modellerinde çentikli ekran tasarımından vazgeçilmediğini görmekteyiz.

iPhone 14 hakkında ortaya çıkan görseller, yeni modellerin delikli ekran tasarımı ile geleceğini iddia etmişti. Sonrasında ise farklı kaynaklarda aynı iddia yinelendi. Artık iPhone 14 modellerinin delikli ekran tasarımı ile geleceğini söyleyebiliriz. Henüz iPhone 14 serisinin tanıtımına aylar olmasına rağmen serinin bir sonraki modeli olarak alınacak iPhone 15 Pro modeli hakkında bazı sızıntılar ortaya çıktı. İddialara göre Apple her ne kadar tam ekran hissiyatla yaşatabilmek adına delikli ekran tasarımı için biraz gecikmiş olsa da bazı teknoloji devleri tarafından karşımıza çıkmaya başlanan Under Display Camera olarak adlandırılan ekran altı kamera teknolojisi iPhone 15 Pro modeli ile kullanıcıların beğenisine sunulabilir. İşte ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

iPhone 15 Pro Kamera Konusunda Devrim Yaratacak: İşte Detaylar!

iPhone 15 Pro

Delikli ekran tasarımının iPhone 14 serisi ile geleceği kesinleşti diyebiliriz. Bu haberden haftalar sonra ise iPhone 15 serisinin tam ekran panel ile kullanıcıların karşısına çıkacağına dair iddialar ortaya çıktı. 2023 sonbaharında tanıtılması beklenen iPhone 15 serisinin Pro modelinde bulunacak Under Display Camera transparan bir OLED panel sahip olacak. Bu sayede ekran altı kamera teknolojisi kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Bilindiği üzere piyasada bulunan bazı ekran altı kamera teknolojisine sahip modellerde kameranın olduğu kısımlara pikseller yerleştiriliyor. Fakat bu pikseller yeteri kadar yerleştirilmediği takdirde beyaz bir ekran görüntülendiği takdirde ekranda kameranın olduğu kısımlar pek hoş durmuyor. Fakat iddialara göre Apple bu konunun üzerinde duracak ve ekran altı kamera kullandığım modelinde bu kameranın olduğu kısımlar asla belli olmayacak. Önümüzdeki aylarda iPhone 15 serisinin diğer modellerinde karşımıza çıkacak teknolojiler hakkında yeni bilgiler ortaya çıkacaktır. Gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Android 12 Alacak Xiaomi, Redmi ve POCO Modelleri Belli Oldu!