iPhone 15 Pro Kamera Konusunda En İyisi Olacak!

iPhone 15 hakkında ilk

iPhone 15 serisinin tanıtımına uzun bir süre olmasına rağmen kamera hakkında bazı sızıntılar ortaya çıktı. İşte tüm detaylar.

Apple, her yıl yeni iPhone modelleri ile, yeni teknolojiler ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Şimdilik daha çok işin çip kısmı ile ilgilenen bu marka her teknolojiyi benimsemiyor. Hatta herhangi bir teknoloji ile ilgili olumlu görüşe sahip olması için aradan uzun bir zaman geçmesi gerekiyor. Örneğin 120 Hz tazeleme oranına sahip ekranlar, uzun yıllardır Android telefonlarda kullanılmaktaydı. Fakat yalnızca son iki yıldır piyasaya sürülen iPhone modellerinde 120 Hz tazeleme oranına sahip modeller görmeye başladık. Bununla beraber çentikli ekran tasarımını benimseyen iPhone modellerinin, yakında ekran gövde oranını yükseltecek bir tasarıma geçiş yapması da bekleniyor. Ayrıca iPhone 15 serisinin bazı kamera özellikleri hakkında sızıntılar mevcut. İşte detaylar.

iPhone 15 Pro Kamera Konusunda En İyisi Olacak!

Yeni iPhone modelleri, Android camiasının yıllardır kullanmakta olduğu özellikleri bir bir Apple kullanıcılara getiriyor. Geçtiğimiz günlerde yakında piyasaya sürülecek yeni iPhone 14 modellerinin 48 Megapiksel çözünürlüğünde kamera ile karşımıza çıkacağını ders sızıntılar ortaya çıkmıştı. Bununla beraber RAM kapasitesinin tıpkı Android cihazlardaki gibi arttırılacağı da biliniyordu. Serinin bir buçuk yıl sonra piyasaya sürülecek modelleri hakkında da bazı söylentiler mevcut.

iPhone 15

2023 yılında kullanıcıların karşısına çıkacak iPhone 15 modellerinden 15 Pro ve Pro Max cihazlarında 5x periskop lensi bulunacak. Genellikle Android modellerde karşımıza çıkan periskop lensinin iPhone 15 serisinde de bulunacak olması, Apple kullanıcıları için büyük bir avantaj.

Bununla beraber bu yıl tanıtılacak iPhone 14 serisi ile tanıtılacak olan modellerin de kameraları hakkında bazı sızıntılar mevcut. Özellikle iPh­one 14 Pro modeli 48 Megapiksel ana kamera ile gelebileceği konuşulmuştu. Yakın zamanda ise iPh­one 14 modelleri hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. İddialara göre iPhon­e 14 serisi ile karşımıza çıkacak tüm modeller 120 Hertz tazeleme oranına sahip ekranlar ile karşımıza çıkacak. Serinin önceki modellerinde yalnızca Pro ve Pro Max modelleri 120 Hertz ekranı tercih ederken iPhone 14 serisinde seriye ait tüm modeller 120 Hertz tazeleme oranına sahip ekranlar ile karşımıza çıkacak.