iPhone 15 Pro Max Kamerası Ortaya Çıktı: Birebir Aynı!

iPhone Yasaklandı

Phone 15 Pro Max modelinin kamera tarafında sunacağı özellikler hakkâkında yeni sızıntılar mevcut. İşte yakında tanıtılacak model hakkında tüm detaylar.

iPhone 15 serisi hakkında birçok detay ortaya çıkmıştı. Söz konusu modellerin sunacağı özellikler ve kamera tarafında performansı hakkında birçok ayrıntı bulunuyordu. Bazı kaynaklara göre iPhone 15 serisine ait tüm modellerin 48 MP çözünürlüğünde ana kameraya sahip olacağına dair beklentiler mevcuttu. Sonunda iPhone 15 Pro ve Pro Max modellerinin sunacağı kamera hakkında yeni detaylar ortaya çıktı.

Sızdırılan bilgilere göre iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max modelinde kullanılan 48 MP çözünürlüğü ile karşımıza çıkan kameralar, iPhone 15 Pro ve Pro Max modellerinde devam edecek. Yani söz konusu seride yeni modeller, iPhone 14 serisi ile hemen hemen aynı olacak. Bu yüzden Apple’ın kamera tarafında pek de bir değişiklik yapacağına dair herhangi bir elimize geçen bir bilgi bulunmuyor. Fakat bazı sızıntılara göre serinin yeni modelinde ekstra olarak bir adet periskop lens eklenmesi bekleniyor. İşte Eylül ayında tanıtılacak olan yeni seri hakkında tüm detaylar.

iPhone 15 Pro Max Kamerası Ortaya Çıktı: Birebir Aynı!

Sektördeki en son kaynak, iPhone 15‘in iPhone 14 Pro olacağını ve Pro Max iddiasında bulunan aynı IMX803, 48MP 1/1,28 inç Quad Bayer kamerayı kullanmaya devam edeceğini tahmin etti. iPhone 15 Pro Max’in mevcut nesil M12 OLED panel teknolojisini benimseyeceği söylentilerinde olduğu gibi, bu biraz endişe verici. Ancak son raporlar, yeni telefonun 159,8 mm yüksekliğe sahip olacağını ve bunun iPhone’un 160,7 mm’lik boyutundan biraz daha kısa olacağını, bu nedenle iPhone 15 Pro Max’in ekranının iPhone 14 Pro Max ile tam olarak aynı boyutta olacağını gösteriyor.

iPhone 15 Pro Max

iPhone 14 Pro Max’in 76,7 mm ve 77,6 mm boyutlarından biraz daha dar. iPhone 15 Pro Max’e eklenmesi beklenen yeni özellikler arasında çok konuşulan periskop telefoto kamera yer alıyor. Bunun 6x optik büyütme elde ettiği söyleniyor ve bildirildiğine göre normal bir kamera yerine iPhone 15 Pro Max’e özel olacak. Profesyonel. Ayrıca Pro Max’in de yer aldığı iPhone 15 ailesinin USB Type-C bağlantı noktasına sahip olması bekleniyor. Ayrıca 3 nm modunda ve 8 GB LPDDR5 RAM’de yeni bir Apple A17 Bionic olması bekleniyor. Önümüzdeki günlerde yeni modeller hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Redmi K60 Ultra Devasa Kamera İle Ortaya Çıktı!