Age of Empires Mobile Videosu Geldi! Ön Kayıt Yaptırdınız mı?

Efsanevi gerçek zamanlı aksiyon strateji serisi Age of Empires’ı özlediniz mi? Peki gittiğiniz her yerde, mobil telefon ya da tabletiniz üzerinden oynamak ister misiniz? Cevabınız evet ise, Microsoft’un size güzel bir haberi var. Age of Empires Mobile geliyor! İşte oynanış videosu ve diğer detaylar.

Age of Empires Mobile geliyor! Oyunun videosu ve detayları paylaşıldı. Gerçek zamanlı aksiyon strateji türündeki yapım, Level Infinite ve Microsoft tarafından hazırlanıyor. Şu an isterseniz oyun için ön kayıt yaptırabilirsiniz. Android için Google Play Store’a, iOS için de AppStore’a giderek Age of Empires Mobile diye arama yapmanız yeterli.

Aslına bakarsanız bu oyun, Ekim 2022’de tanıtılmıştı. Tabii o zamandan bu yana çalışmalarda büyük yol kat edildi. Serinin artık klasik halini almış pek çok mekâniği, bu yeni mobil oyunda da mevcut.

Age of Empires Mobile hakkında:

“Yeni Age of Empires dünyasında heyecan verici bir maceraya atıl, arkadaşlarınla istediğin zaman ve istediğin yerde güçlü bağlar kur!

Benzersiz gerçek zamanlı kontroller, büyüleyici bir görsellik ve devasa savaş alanlarındaki tarihi kahramanlarla bu destansı savaş stratejisi deneyimine hemen başla. İmparatorluğunun dizginlerini ele geçir, dünyanın dört bir yanından müttefiklerle seferberlik düzenle ve bir zamanlar sahip olduğun ihtişamı yeniden kazan! Bu benzersiz fetihte bize katıl!”

Age of Empires Mobile Videosu Geldi! Ön Kayıt Yaptırdınız mı?

Microsoft, bir yandan da yeni nesil Xbox konsolu üzerinde çalışmalar yürütüyor. Detay vermek gerekirse…

Microsoft Xbox başkanı Sarah Bond, geçtiğimiz günlerde platformun resmi podcast platformunda konuştu ve yeni nesil Xbox’ı ima ederek görülmüş en büyük teknolojik sıçramanın gerçekleştirileceğini dile getirdi. Yeni nesil Xbox ve platformun gelecek haritasıyla ilgili daha fazla detayın yaz aylarına doğru gelmesi bekleniyor. Yeni konsolda fiziksel disk sürücüsünün olmayacağına ve yepyeni tasarımlı bir gamepad ile geleceğine dair de söylentiler var.

Daha önce gelen bilgilerde, teknik imkânlar olursa taşınabilir bir Xbox konsolunun dahi gelebileceği ifade edilmişti. Tabii rakip Sony de boş durmuyor. Hem PS5 Pro hem de PS6’ya dair söylentiler var. Örneğin Pro modeli, yıl sonuna doğru bizlerle olabilir. Yeni detaylar oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberler:

>> Telefon Görüşmeleri Esnasında Audiomoji Kullanabileceksiniz