iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max İçin Vites Yükseltilebilir

iPhone 3D fotoğraf

Konu bir iPhone telefon olunca, yazılımsal detaylar ön plana çıkıyor. Zira bu telefonlar, örneğin Android telefonlarda kullanılan RAM miktarlarına kıyasla daha düşük RAM kapasitesiyle gelebiliyor ve buna rağmen daha fazla performans gösterebiliyor. Bu da yazılım ve donanım uyumu, daha iyi optimizasyon gibi konuları tekrar tekrar hatırlatıyor. Yeni gelen bilgiler ise, Apple’ın iPhone 15 ailesinde bir yandan daha iyi yazılım, bir yandan da daha yüksek RAM kapasitesi sunacağı yönünde. Mesela iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max’te.

.

PhoneArena’da yer alan ve TrendForce’da yayınlanan makaleye dayandırılan bilgilere göre Apple, iPhone 15 ailesindeki bazı telefonlarda RAM kapasitesini artırma kararı alabilir. Mesela iPhone 15 Pro ve Pro Max gibi…

Örneğin, şu an piyasada olan iPhone 14 ailesi modellerinde 6GB RAM kapasitesi bulunuyor. Dört modelde de aynı değer var. iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max ise, 8GB RAM kapasitesinin olabileceği konuşuluyor. Eğer söylentiler doğru çıkarsa, Pro ve Max gibi premium modellerin biraz daha ön plana çıkması muhtemel olacak.

Daha önce gelen söylentilerde, özellikle iPhone 14 Pro Max modelinin çok sağlam tasarım detaylarına ve diğer ürünlerde olmayan bazı premium fonksiyonlara sahip olacağı bildirilmişti.

iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max İçin Vites Yükseltilebilir

iPhone 15 Pro Max (Ultra da deniyor), en premium ve en pahalı iPhone modeli olabilir

PhoneArena’da yer verilen bilgiler, Apple’ın iPhone 15 Pro Max’de kullanacağı yeni ekran panelinin Samsung tarafından üretileceğine işaret ediyor. Ürünün ekranı, maksimum 2500 nit parlaklık değeriyle seviyeyi biraz daha yukarıya taşıyabilir ve rakiplerine kıyasla ciddi bir avantaj elde edebilir. Bu değer, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinde maksimum 2000nit olarak karşımıza çıkıyor.

Peki şu an iPhone 14 ailesinin Türkiye fiyatları nasıl?

iPhone 14, 6.1 inç değerde ekrana sahip ve ülkemizde 33 bin TL’den başlayan satış fiyatı etiketlerine sahip. Bu fiyat,128GB dahili depolamalı versiyon için geçerli.

iPhone 14 Pro, 6.1 inç ekran değerine sahip ve ülkemizde 42 bin liradan başlayan satış fiyatı etiketlerine sahip. Bu fiyat, 128GB dahili depolamalı versiyon için geçerli.

Ve ailenin en iddialı üyesi olan iPhone 14 Pro Max, 6.7 inç ekran değerine sahip ve ülkemizde 46 bin liradan başlayan fiyat etiketlerine sahip. Bu fiyat, 128GB dahili depolamalı versiyon için geçerli.

Daha fazla detay için Apple Türkiye’nin resmi websitesine göz atabilirsiniz.

İlgili Haberler

>> Mars’a Giden Zhurong Keşif Aracına Ne Oldu? NASA Fotoğraflar Paylaştı!

. . . . .