En Hızlı Şarj Olan Telefonlar: Daha İyisi Yok!

Realme

En hızlı şarj olan telefonlar listemizde sizler için, dakikalar içerisinde şarj edebileceğiniz modellerden bahsedeceğiz. İşte detaylar.

Akıllı telefonlarda hızlı şarj özelliğinin bir hayli önemli olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle uzun pil ömrü konusunda vadelilen sunamayan modellerde genellikle hızlı şarj özelliğinin olup olmadığına bakılıyor. Piyasadaki akıllı telefonları incelediğimizde ise Xiaomi modellerinin hızlı şarj konusunda daha başarılı bir marka olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü söz konusu markanın giriş veya orta segment modellerinde dahi hızlı şarj desteği yer alıyorken, Huawei ve Samsung gibi devlerin piyasaya sürdüğü giriş segment modellerde ne yazık ki hızlı şarj desteği yer almıyor. Fakat biz size bu makalemizde her markanın hızlı şarj özelliği ile dikkat çeken modelleri listelemeye çalıştık. Genellikle ortaya segment modeller belirlediğimizi de ekleyelim. İşte hızlı şarjlı telefonlar.

En Hızlı Şarj Olan Telefonlar: Daha İyisi Yok!

OnePlus 9

OnePlus 9

Listede uygun fiyatlı modelleri ile görmeye alışık olduğumuz Xiaomi harici bir marka olarak karşımıza çıkan OnePlus modeli, 65W hızlı şarj ile geliyor. Fiyatının ise 21.000₺’lik bir fiyata sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Xiaomi 11T Pro (256 GB / 12 GB)

Xiaomi 11T

12 GB RAM ve 256 GB dahili depolama alanı ile gelen model, Xiaomi’nin Hyper Charge teknolojisi sayesinde 20 dakikadan kısa bir sürede şarj oluyor. 120W şarj gücünün olduğunu da belirtelim.

Xiaomi 12T (256 GB)

Xiaomi 12T

15.000₺’lik fiyat etiketine sahip olan Xiaomi 12T modelinin, 120W hızlı şarja sahip olduğunu ekleyelim.

 

Poco F4 GT

poco f4

19.999₺’lik fiyatıyla dikkat çeken modeli, 120W’lık hızlı şarj desteğine sahip. Aynı zamanda amiral gemisi özellikleri ile gelen bir model olduğunu ve amiral gemisi modellere göre sıklıkla tercih edildiğini, söyleyebiliriz.

Hızlı şarjlı telefonlar listesine baktığımız zaman genel olarak Xiaomi telefonlarının yer aldığını görmekteyiz. Xiaomi’nin pil ve hızlı şarj konusunda başarılı bir marka olduğunu biliyoruz. Fakat uzun süreli kullanımda pil sağlığının korunup korunmayacağı bilinmiyor.

İlgili Haberler

>> Yeni Doom Duyuruldu: Mighty Doom! İşte Videosu Ve Çıkış Tarihi!