iPhone 15 Serinin En Pahalı iPhone’u Olacak!

iPhone 15

iPhone 15 serisi, Apple’ın bu yıla kadar tanıttığı en pahalı iPhone modelleri olarak bizleri karşılayacak. İşte ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Türkiye’de son yıllarda tanıtılan akıllı telefon modellerin fiyatları bir hayli umuş durumda. İlk yıllarda bu fiyatların oluşmasındaki en büyük etken çip kriziydi. Fakat son yıllarda, özellikle son aylarda Türkiye’de dolar kurunun bir hayli yükseldiğini biliyoruz. Öyle ki, Apple’ın resmî web sitesi defalarca fiyatlarını güncelledi Çünkü ülkemizde dolar kuru arttıkça, bu duruma bağlı olarak vergiler de artırıyor. Bu yüzden Türkiye’de verginin vergisi anlayışı devam ettiği sürece akıllı telefon fiyatları yükselmeye devam ediyor. Apple’on iPhone 14 serisini, şuanda Türkiye‘de en pahalı akıllı telefon modelleri olduğunu biliyoruz.

iPhone 15 Serinin En Pahalı iPhone’u Olacak!

Tahminlerimiz, iPhone 15’in yine en pahalı akıllı telefon modeli olacağı yönünde. Fakat Apple, her yıl akıllı telefonlarını aynı fiyat etiketinden satışa sunarken, bu yıl, serinin önceki modellerinden daha da yüksek bir fiyattan satışa sunaca. Bu yüzden Türkiye’de satışa sunulacak olan iPhone 15, 15 Plus, 15 Pro ve 15 Pro Max modelleri, serinin en pahalı iPhone modelleri olacak. Haliyle Türkiye’de ulaşılabilirlik tarafında en zor ulaşılan akıllı teflon serisi olacağını söyleyebiliriz. Geçtiğimiz günlerde söz konusu  serinin Eylül ayında tanıtılmayacağı, tanıtımının ertelenebileceği ileri sürülmüştü.

iPhone 15

Son sızıntılara göre her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında tanıtılacağı ve herhangi bir ertelenme durumunun söz konusu olmadığı ortaya çıktı. Her ne kadar ertelenmeyeceği kullanıcıları mutlu etse de fiyat tarafında yer alan güncellemeler Türkiye’de yaşana kullanıcıları üzdü. Önümüzdeki günler Apple fiyatlarının ne kadar olup olmayacağı hakkında net bir detay ortaya çıkacaktır.

Fakat Eylül ayına kadar artmasını beklediğimiz dolar kuru neticesinde bir yorum yapacak olursak, iPhone 15 serisinin en pahalı modeli 100.000 TL’yi bulacaktır. Bu da iPhone’un artık eskisi kadar tercih edilmemesine sebep olacaktır. Önümüzdeki günlerde iPhone 15 serisi ile ilgili yaşanacak olan tüm gelişmeleri sizlere aktaramaya devam edeceğiz. Eylül ayında tanıtılacak olan modeller hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Eski Google Mühendisi, İnsanların Yakında Ölümsüzlüğe Ulaşacağını İddia Ediyor! Peki nasıl?