iPhone 15 Tanıtım Tarihi Belli Oldu!

Apple şaşırtıcı hamleler

Ve iPhone 15 ailesi için beklenen zaman yaklaşıyor. Apple, her sene olduğu gibi bu sene de eylül ayında özel bir etkinlik gerçekleştirip yeni telefonlarını görücüye çıkaracak. Hatta başka ürünlerin de tanıtılması bekleniyor. Şirket, şimdiden bazı medya kuruluşlarına davetiye gönderimine başladı bile. Davetiyedeki en önemli detay ise, etkinliğin 12 Eylül’de gerçekleştirileceği detayı.

Apple iPhone 15 akıllı telefon ailesi için hazır mısınız? Apple, bazı medya kuruluşlarına davetiye gönderimine başladı. Şirket, yeni telefon ailesini ve bunun yanında yeni pek çok ürününü, 12 Eylül’de gerçekleştireceği özel etkinlikle görücüye çıkaracak. Tanıtımlardan kısa süre sonra, Amerika ve İngiltere gibi ülkelerde ön sipariş süreçlerinin hemen başlayacağı tahmin ediliyor.

Type-C, bu sene iPhone 15 ailesinin en önemli özelliklerinden bir tanesi olabilir

Avrupa Birliği komisyonu, kullanıcıların daha kolay kullanılabilirlik ve erişim için Type-C giriş noktalı ürünlerin yaygınlaşması tarafında çalışmalar yürütüyordu ve bu noktada Apple’ın da bu standardı benimsemesi gerektiğini ifade etmişti. Apple, muhtemelen iPhone 15 ailesiyle birlikte telefon tarafında da Type-C bağlantı noktasına geçiş yapacak. Tabii burada kendi ürettiği özel kabloları da olacaktır diye düşünüyoruz. Öyle ya, neden 3. parti üreticilerin ürünlerinin satılmasını istesinler?

iPhone 15 Tanıtım Tarihi Belli Oldu!

Daha fazla iPhone modeli için daha gelişmiş Dynamic Island

Dynamic Island özelliği, 14 Pro modellerinde karşımıza çıkmış ve pek çok kullanıcının beğenisini kazanmıştı. Apple, bu özelliği 14 ailesinin tüm üyeleri için sunmamış, kısıtlı tutmuştu. 15 ailesi için ise işler değişebilir ve aileyi oluşturan tüm üyelerde Dynamic Island özelliği olabilir.

A16 Bionic çipseti sadece iPhone 15 Pro ve Pro Max’e özel olabilir

Bloomberg’ten Mark Gurman, daha önce bir haber yapmış ve Apple’ın en gelişmiş mobil çipseti olması beklenen A16 Bionic’in sadece iPhone 15 Pro ve Pro Max’te kullanılacağını bildirmişti. Bu durumda iPhone 15 ve Plus modellerinde A15 göreceğiz, ki bu da geçen sene tanıtılan çipset modeliydi.

Yeni detaylar oldukça paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberler

>> Twitter’ın (X) Sevilen Bir Detayı Daha Kaldırılıyor, Telefon Etme Özelliği Getiriliyor