Samsung Galaxy S24 Ultra Sizi Zirveye Taşıyacak!

Galaxy S24 Serisi

Samsungun sıradaki amiral gemisi modellerinden bir tanesi olarak beklenen Samsung Galaxy S24 Ultra için sızıntı ve söylenti bilgiler arka arkaya geliyor. Geçtiğimiz günlerde Ice Universe, Samsung’un S24 ailesi için Avrupa’da Exynos 2400 çipsetini kullanabileceğini bildirmişti. Şimdi bir söylenti bilgi de Setsuna Digital’den geldi. Bu kaynağa göre de firma, sadece S24 ve S24+’da Exynos kullanacak. Galaxy S24 Ultra modeli için de Snapdragon 8 Gen 3 kullanılacak ve bu, tüm dünyayı kapsayacak.

Geçtiğimiz günlerde gelen ve yine söylenti boyutunda olan başka bir haberi de paylaşmamız gerekirse, Galaxy S24 Ultra’da base, yani temel değerler olarak en az 8GB RAM ve 128GB dahili depolama olacak. Depolama tarafında maksimum değer olarak bu kez 1TB değil, tam 2TB değerinden bahsediliyor. Bu da açıkçası mobil PC’leri dahi kıskandırabilecek bir detay.

Samsung Galaxy S24 Ultra Sizi Zirveye Taşıyacak!

Galaxy S24 Ultra’yı bir kenara bırakıp biraz da S24 ve S24+ modellerinden bahsetmek gerekirse…

Bu iki telefonda da LTPO ekran teknolojisi kullanılabilir. Böylelikle 2200nit değerine kadar parlaklık elde edilebilir ki bu sayede dış mekân kullanımlarında da net görüntülemeler gerçekleştirilebilir.

Bir diğer detay ise kameralar tarafında. 50MP kamera sensörü ve 3X telefoto kameradan söz ediliyor. Samsung, her yeni üst seviye üyesiyle fotoğrafçılık ve video çekim tarafında iddialıdır. Dolayısıyla bu tutumunu S24 ailesinde de devam ettirecektir.

Bu iki telefonda da 65w kablolu hızlı şarj değeri olabilir. Tabii kutudan adaptör çıkmayacak.

Adaptör ihtiyacınız olursa bunu ayrıca para ödeyip almanız gerekcek.

Yeni detaylar oldukça sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

İlgili Haberler

>> Twitter’ın (X) Sevilen Bir Detayı Daha Kaldırılıyor, Telefon Etme Özelliği Getiriliyor