iPhone 15 Tasarım Ayrıntıları Ortaya Çıktı: Değişen Tek Şey Adı!

iPhone Yasaklandı

iPhone 15 ve 15 Pro modellerinin tasarım ayrıntıları ortaya çıktı. İşte yakında tanıtılacak yeni seri hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Önümüzdeki Eylül ayında iPhone 15 serisine ait dört farklı modelin tanıtılacağını biliyoruz. Söz konusu modellerin tasarımında köklü değişikliklere yer verileceğine dair birçok detay ortaya çıkmıştı. Hatta bu köklü değişikliklerin başında iPhone modellerinde görmeye alışık olduğumuz, telefonu8n secisini açıp kapatma swtich’iydi. Tahminlere göre dokunsal geribildirimi olan fiziksel bir tuş yerleştirilecekti. Ne yazık ki beklendiği gibi olmadı. Çünkü son ortaya çıkan render görüntülerini incelediğimizde, sessize alma tuşunun, tıpkı serinin öncekim modellerinde olduğu gibi göründüğünü görüyoruz. Bununla beraber serinin önceki modellerine kıyasla herhangi bir köklü değişikliğe rastlamadığımızı da belirtelim. İşte yeni model hakkında tüm detaylar.

iPhone 15 Tasarım Ayrıntıları Ortaya Çıktı: Değişen Tek Şey Adı!

iPhone 15

Geçen Ekim ayından bu yana, Apple iPhone 15 Pro ve iPhon­e 15 Pro Max‘in geleneksel, tıklanabilir ses tuşlarını atlayarak basışlarda dokunsal geri bildirim sunan katı hal düğmelerinin yerini aldığını duyuyoruz. dokunsal düğme , Apple Watch Ultra’nın Eylem Düğmesinden ilham aldığı söyleniyor . Kısa süre önce Apple’ın teknik sorunlar nedeniyle 2023’ün Pro iPhone’larında bu katı hal düğmelerini ve Eylem Düğmesini atlayacağını duyduk.

iPhone 15

Ancak 9to5Mac tarafından paylaşılan yeni CAD görselleri , iPh­one 15 Pro ve iP­hone 15 Pro Max’in her şeye rağmen Eylem Düğmesi ile geleceğini gösteriyor. Apple iPhon­e 15 Pro solda İşlem Düğmesi ve iPhone 14 Pro sağda sessize alma düğmesiyle birlikte Apple iPhone 15 Pro solda İşlem Düğmesi ve iPhone 14 Pro sağda sessize alma düğmesiyle birlikte Bununla birlikte, daha önce sızdırılmış görüntülerde gördüğümüz tek parça ses ayar düğmesi, önceki iPhone’larda gördüğümüze benzer ayrı mekanik ses düğmeleri ile değiştirilecek.

iPhone 15

Ayrı ses düğmeleri ve Eylem Düğmesi ile iPh­one 15 Pro daha önce sızan iPh­one 15 Pro, dokunsal ses düğmesiyle işleniyor Ayrı ses düğmeleri ve Eylem Düğmesine sahip iPho­ne 15 Pro. Daha önce sızdırılmış olan iPho­ne 15 Pro’nun dokunsal ses düğmesi ile işlenmesi Yeni CAD görüntüleri, iPh­one 15 Pro ve iPhone­ 15 Pro Max’teki kamera çıkıntılarının, önceki görüntülerde inandığımız kadar çıkıntı yapmayacağını da ortaya koyuyor. Yeni görüntüler, iPhon­e 15 Pro’nun üretim maliyetlerini artıran işlem düğmelerine sahip olduğunu gösteriyor. İlgili bir haberde muhbir Revegnus, temel model iPhone 15’in üretim maliyetlerini yaklaşık %15, Pro sürümünün ise yaklaşık %10 artırmasının beklendiğini iddia etti.

İlgili Haberler

>> TFF’den deprem bölgesi için Goart Metaverse evreninde anlamlı proje