iPhone 15 Ultra, Görüntüleme Tarafında Fark Yaratabilir

iPhone 15 Ultra

iPhone 15 Ultra, daha önce eşine az rastlanır bir parlaklık değeriyle gelebilir ve bu, diğer akıllı telefonların kolaylıkla gölgede kalmasını sağlayabilir. Firma, yeni modeller için şimdiden büyük düşünüyor.

iPhone 14 akıllı telefon ailesinde, özellikle 14 Pro ve 14 Pro Max’in görüntüleme tarafında iddialı sonuçlar sunduğuna tanıklık ediyoruz. Amiral gemisi telefonlarda olması gereken de bu doğrusu. Yeni gelen söylenti boyutundaki bilgiler ise, iPhone 15 serisinde çok daha fazlasının olacağını işaret ediyor. Özellikle iPhone 15 Ultra modeli, maksimum 2500nit parlaklık değeriyle fark yaratabilir. Bu, dış mekân kullanımlarında, güneş altındaki deneyimlerde dahi net görüntüleme anlamını taşıyor.

Apple, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinde maksimum parlaklık değeri olarak 2000nit değerini sunabiliyor. Bu gerçekten önemli bir detay. iPhone 15 Ultra modeli ise, maksimum 2500 nit parlaklık değeriyle seviyeyi biraz daha yukarıya taşıyabilir ve rakiplerine kıyasla ciddi bir avantaj elde edebilir.

iPhone 15 Ultra, en premium ve en pahalı iPhone modeli olabilir

PhoneArena’da yer verilen bilgiler, Apple’ın iPhone 15 Ultra’da kullanacağı yeni ekran panelinin Samsung tarafından üretileceğine işaret ediyor. Bu arada, iPhone 15 serisi telefonların ekranlarının biraz daha geniş olabileceği de söyleniyor.

Daha önce gelen bilgilerde, iPhone 15 Ultra’da daha güçlü malzemelerin kullanılacağı ve daha premium tasarım çizgisinin benimseneceği ifade ediliyordu. Öte yandan Apple’ın “Süper iPhone” planının olduğu da söyleniyor. Haliyle bu model, şimdiye dek hazırlanacak en pahalı iPhone modeli olabilir.

iPhone 15 Ultra, Görüntüleme Tarafında Fark Yaratabilir

Apple Watch Ultra bekleyenler için üzücü haber geldi

Endüstri analistlerinden Ross Young, yeni Apple Watch Ultra modeli için beklenen microLED ekran teknolojisi kullanımının ertelendiğini ifade ediyor. Bu ekranla güncellenmiş saat, muhtemelen 2025 yılından önce bizlerle olmayacak. Daha önce gelen söylenti bilgiler, saatin 2024’te gelebileceğini işaret ediyordu.

Bu arada, yeni saat için daha dayanıklı tasarım ve daha uzun pil ömrü gibi başlıklardan da söz ediliyor. Bir diğer söylenti boyutundaki bilgi ise, microLED ekranlı yeni saatin daha büyük ekran boyutu sunacağı ve bu sayede dış mekân kullanımda daha cazip hale gelebileceği ihtimali.

Yeni detaylar oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberler

>> Resident Evil Death Island’ın İlk Videosu Yayınlandı!