Resident Evil Death Island’ın İlk Videosu Yayınlandı!

Capcom’un Resident Evil serisi, tüm zamanların en popüler eğlence markaları arasında yer alıyor ve seri, yola yeni üyelerle devam ediyor. Bu kez yeni bir animasyon filmi, yani Resident Evil Death Island duyuruldu. Görsel kalitesiyle dikkatleri üzerine çeken film, 2023 Yaz aylarında bizlerle olacak. İşte ilk teaser videosu.

Resident Evil Death Island duyuruldu! Sony Pictures Home Entertainment tarafından yayıncılığı üstlenilen yeni animasyon filmi, 2023 Yaz aylarında gösterimde olacak.

Yeni macerada ajan Leon S. Kennedy, Dr. Antonio Taylor’ı kurtarmak için özel bir görevdedir. Bu esnada ajan Chris Redfield ise, San Francisco’daki zombi istilasının ortasında, çözüm aramaktadır. Bu iki ismin ortak noktası ise, aynı anda Alcatraz Adası’nda bir araya gelmeleridir. Böylelikle bu adada yeni bir maceranın fitili de ateşlenmiş olacaktır.

Resident Evil Death Island, Resident Evil Vendetta’nın devamı olarak hazırlanıyor

Resident Evil Death Island’ın yönetmen koltuğunda Eiichiro Hasumi (Assassination Classroom), yazar koltuğunda ise Makoto Fukami (Psycho-Pass) bulunuyor. Dünya çapında 130 milyondan fazla satılan RE video oyun serisini temel alan yeni yapım, ilk teaser’ı itibarıyla şimdiden heyecan uyandırıyor diyebiliriz.

Yeni oyun tarafına baktığımızda, yakında Resident Evil 4 Remake ile karşılaşacağız

Orijinalinde Nintendo’nun Gamecube platformu için hazırlanan Resident Evil 4, kısa sürede büyük ilgi görmüş ve farklı platformlara da gelmişti. İlk çıkışının üzerinden yıllar geçen yapım, şimdi de remake sürümüyle oyuncuları selamlamaya hazırlanıyor.

PC ve konsollar için hazırlanan RE 4 Remake, 24 Mart itibarıyla raflarda yerini alacak.

“Peki çıkışa az bir süre kala, son gelen bilgiler neler?” diye soruyorsanız, hatırlatalım…

– Quick-time events’ler kaldırılıyor. Kısaca açıklamak gerekirse. Orijinal oyunda, beklenilmedik bir anda saldırıya maruz kalabiliyor ve bu esnada bazı tuş kombinasyonlarına hızlıca basmamız gerekiyordu. Bu, dikkat açısından önemli, ama bazı oyuncular için sinir bozucu bir sistemdi. İşte yeni oyunda bu sistem olmayacak.

– Yeni yan görevler ekleniyor. Oyunun ana senaryosu dışında, etrafta keşfe çıkıp yeni bilgiler elde edebileceğimiz minik görevler olacak. Bazen de aranılan düşmanları ortadan kaldırarak ödül talep edebileceğiz. Bunlar, içeriğin zengin sunumu için önemli detaylar.

– Artık kırılabilir bir bıçakla yol alacağız. Yani sonsuz kullanılabilir bir bıçağımız olmayacak. Bu, bıçağı daha verimli kullanmamız gerektiğini gösteriyor. Öte yandan, aynı anda birden fazla bıçak taşıyabileceğimiz de doğrulandı.

Resident Evil Death Island'ın İlk Videosu Yayınlandı!

– Ashley Graham’ın artık bir sağlık barı olmayacak. Böylece sanki bir bebek bakıcısıymışız gibi davranmamız gerekmeyecek. Böylece daha doğal bir arkadaş gibi görünebilecek, davranabilecek. Yine de Ashley ölümsüz değil, çok hasar alırsa ölebilir. Öte yandan bu karakter, kapıların açılması gibi konularda bize yardımcı olabilecek.

– Oyunda yeni düşmanlar da olacak. Bunlardan bir tanesi Ganado. Ganado, büyük bir çekiç taşıyan ve kafasında da boğa maskesi bulunan bir düşman.

– Son olarak, oyunun kontrol sisteminin Resident Evil 2 Remake’teki sistemle benzer olacağı bildirildi. Tabii isterseniz orijinal oyunun kontrol şemasıyla da oynayabileceksiniz.

İlgili Haberler

>> Microsoft, Yeni Bing’i Duyurdu: ChatGPT’den Daha Güçlü!