iPhone 14 Pro Kamera Sorunu Can Sıkıyor

Dünyanın en popüler telefonunu da alsanız bazen sorunlar yakanıza yapışır. Apple, iPhone 14 ailesini kısa süre önce teknoloji severlerin beğenisine sunmuştu. Görünüşe göre bu aileden 14 Pro ve Pro Max’te kamera tarafında bazı sorunlar var ve kullanıcılar acil çözüm bekliyor. Apple ise, durumun farkında olduğunu ve kısa sürede güncelleme yayımlayacağını bildiriliyor. İşte detaylar.

Eğer bir iPhone 14 Pro ya da Pro Max telefona sahipseniz, şu sıralar muhtemelen kamera tarafında, özellikle de 3. parti uygulamaları kullanırken sorun yaşıyorsunuzdur. Zira bu yönde binlerce kullanıcının şikayetleri var ve Apple da durumun farkında.

iPhone 14 Pro Kamera Sorunu Can Sıkıyor

Eğer TikTok, Instagram ya da Snapchat gibi uygulamaları kullanıyorsanız, aşağıdaki videoda da görülebileceği gibi kamerada titreme sorunuyla karşılaşabilirsiniz. Bu gerçekten de yeni çıkmış ve çoğu insan için yüksek fiyatlı bir ürün için can sıkıcı bir detay.
Sorunun an itibarıyla 3. parti uygulamalar çalıştırıldığında ortaya çıktığı bildiriliyor. Yani Apple’ın kendi kamera uygulamasında bir sorun yok ve sunulan yeteneklerden faydalanılabiliyor.

Bu arada yetkililer, telefonun yüksek titreşimli ortamlara uzun süreli maruz bırakılmaması gerektiğini ifade ediyor. Zira bu sebeple OIS sisteminde ciddi arızalar ortaya çıkabilir.

iPhone 14 Pro ve Pro Max kamera sorunu için güncelleme yolda

Peki Apple ne yapıyor derseniz, yaşanan bu sorunlardan haliyle firmanın da haberi var. PhoneArena’daki bilgilere göre şirket, şu an bir güncelleme üzerinde çalışıyor ve bu güncellemenin önümüzdeki hafta yayına verilmesi planlanıyor.

Eğer güncellemenin gelip gelmediğini kontrol etmek isterseniz; Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme başlığına giderek kontrol sağlayabilirsiniz. Güncelleme gelene kadar da kamerayı 3. parti uygulamalarda kullanmamanız gerektiği vurgulanıyor. Bu, az evvel de bahsettiğimiz gibi fiziksel hasarlara yol açabilir.

iPhone 14 ailesi Türkiye fiyatları ne durumda?

6.1 inç ekranlı iPhone 14’ün başlangıç fiyatı, 31 bin TL

6.7 inç ekranlı iPhone 14 Plus’ın başlangıç fiyatı, 35 bin TL

6.1 inç ekranlı iPhone 14 Pro’nun başlangıç fiyatı, 40 bin TL

6.7 inç ekranlı iPhone 14 Pro Max’in başlangıç fiyatı, 44 bin TL.

Bu arada, ürünlerin kutusunda şarj adaptörünün bulunmadığını, adaptörü ayrıca satın almanız gerekebileceğini belirtelim. Gerçi buna tepki gösterenler oldukça fazla, ama bu akımın diğer üreticilerin de katılımıyla büyümesi muhtemel.

İlgili Haberler

>> GTA 6 Sızıntıları Sonrası Rockstar’dan Resmi Açıklama!