iPhone Hayranlarını Üzen Haber! 2025’ten Önce Gelmeyecek Gibi

Telefon Fiyatları

Apple, son yıllarda hazırladığı iPhone modellerinde, özellikle standart modeller ve Pro modeller arasında ciddi farklar sunuyor. Bu uçurumun iPhone 15 ailesinde biraz kapanması gündemde, yine de ekran tarafında önemli bir değişiklik için 2025’e kadar beklemek gerekiyor gibi…

Ross Young, teknoloji dünyasında pek çok sızıntı ve söylenti bilgi paylaşan, bilinen isimlerden bir tanesi ve zaman zaman Apple ürünleri hakkında da konuşuyor. Young’a göre Apple, base iPhone modellerinde (Pro olmayan, daha uygun fiyatlı modeller) 60Hz tazeleme değerini kullanmayı biraz daha sürdürecek. 120Hz tazeleme değerine geçiş için ise en erken 2025 yılı gösteriliyor.

Apple, 120Hz tazeleme değerini (ProMotion) şu an Pro modellerinde sunuyor. Örneğin bir iPhone 13 ya da 14 alırsanız, bu özelliği göremiyorsunuz. 2025 yılına geldiğimizde ise (Eğer gelebilirsek tabii), bu detayın tüm yeni iPhone modellerinde kullanılacağı düşünülüyor.

iPhone Hayranlarını Üzen Haber! 2025'ten Önce Gelmeyecek Gibi

120Hz değeri, özellikle oyunlar ve izlenen videolarda daha akıcı ve net detayların sunulmasına imkân sunuyor. Bu da daha etkileyici iPhone deneyimleri demek.

Tabii şu an akıllı telefon pazarına baktığımızda, Android tarafında pek çok telefonun şimdiden 90 ve 120Hz gibi tazeleme değerlerini sunduğunu görüyoruz. Üstelik, bu modellerin bazıları da orta seviyede konumlandırabileceğimiz modeller. İşin içine yüksek fiyat faktörü de girdiğinde, bazı Apple kullanıcılarının bu haber sonrasında üzüleceğini düşünüyoruz. Tabii bu detayların kesin detaylar olmadığını da hatırlatmakta yarar var.

Eğer tahminler doğru çıkarsa, iPhone 17 ve 17 Plus modellerinde 120Hz tazeleme değerini görebileceğiz. Tabii o zamana kadar Android telefon üreticileri ne gibi yeni detaylar sunar, bu da merak konusu.

Ek olarak, 17’nin Pro modelleriyle birlikte ekran altına entegre edilmiş selfie kamera ve gelişmiş Face ID yüz tanıma sistemi de kullanılabilir. Bu da çentik faktörünün ortadan kalkması ve daha geniş bir görüntüleme anlamını taşıyor.

Yeni detaylar oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam edin.

İlgili Haberler

>> Yeni PlayStation Geliyor: PlayStation Q Lite!