Hogwarts Legacy Durdurulamıyor! İşte En Çok Satılan 10 Oyun!

Warner Bros.’un yeni açık dünya aksiyon RPG oyunu Hogwarts Legacy, en çok satılan oyunlar listesindeki zirve koltuğunu korumayı sürdürüyor. İşte 25 Şubat ile sona eren haftada, Birleşik Krallık’ta en çok satılan 10 oyun (Kutulu versiyonlar).

Hogwarts Legacy, 25 Şubat ile sona eren haftada, Birleşik Krallık’ta en çok satılan oyun olarak 1. sırada yer aldı. Oyun, satışa sunulduğu günden bu yana zirvedeki yerini koruyor. Öte yandan yapım, şimdiye dek çıkış döneminde bu denli yoğun ilgiyle karşılaşan tek Harry Potter oyunu.

Bir süre önce paylaştığımız bilgilerde, Hogwarts Legacy’nin ilk 2 hafta itibarıyla 12 milyon üniteden fazla satıldığını ve 850 milyon dolarlık gelir elde ettiğini ifade etmiştik.

25 Şubat itibarıyla Birleşik Krallık’ta en çok satılan 10 oyun (Kutulu sürümler):

1. Hogwarts Legacy
2. FIFA 23
3. Kirby’s Return To Dream Land Deluxe
4. God of War: Ragnarok
5. Mario Kart 8 Deluxe
6. Octopath Traveler 2
7. Atomic Heart
8. Like A Dragon: Ishin!
9. Call of Duty: Modern Warfare 2
10. Minecraft: Switch Edition

Hogwarts Legacy Durdurulamıyor! İşte En Çok Satılan 10 Oyun!

Hogwarts Legacy, şimdiye kadar hazırlanmış en iyi Harry Potter oyunu!

Oyun, şimdiye dek hazırlanmış en detaylı ve ilgi çekici Harry Potter oyunu. Size onlarca saatlik oyun süresi sunuyor, ki bu süreçte pek çok gizemi çözüyor ve heyecanlı maceranın başrolünde yer alıyorsunuz. Yine de, hikâyesinin biraz zayıf kaldığını düşünüyorum. Süreçte hikâyeden kopuşlar da yaşanabiliyor.

Hogwarts şatosu ve çevresi, oldukça detaylı tasarlanmış. Gece ve gündüz döngüsünün de bulunduğu açık dünya sistemli harita, bir yandan pek çok tehlike sunuyor, bir yandan da huzurlu gezintilere imkân sağlıyor.

Oyunun PC tarafında an itibarıyla optimizasyon sorunlarının devam ediyor olması can sıkıyor. Muhtemelen performans iyileştirmeleri için en az bir yama daha gelecektir.

Bu arada, şu an bir grup mod yapımcısının oyunun PC sürümü için mod hazırlığı içinde olduğunu hatırlatalım. The Together Team isimli grup, oyunu aynı anda 10 farklı oyuncunun deneyimleyebilmesi için HogWarp adını verdikleri bir mod hazırlıyor. Moda dair YouTube’da bazı videolar bulunuyor, ama modun ne zaman yayınlanacağı henüz belli değil.

İlgili Haberler

>> iPhone ile Windows 11 Birbirine Bağlanacak! Peki Bu Ne Demek?