iPhone Kameralarının Sahibi Belli Oldu: Duyunca Çok Şaşıracaksınız

iPhone kameralarının sahibi

iPhone kameralarının sahibi sonunda belli oldu. Peki Apple tarafından üretilen bu cihazlar hangi şirket tarafından kamerayla donatılıyor.

Dünyanın en büyük teknoloji devleri içerisinde yer alan Apple ilginç başarılara imza atmaya devam ediyor. Şirket iPhone 14 Pro ile birlikte büyük bir sıçrama yakalamayı başardı. Fakat sürekli olarak kendisine tasarım konusunda yenilik kazanması gerektiği hatırlatıldı.

Şimdilik Apple’ın kusurlarını bir kenara bırakıyoruz. Esas odaklanmamız gereken kamera sistemleri. Konu ile ilgili ortaya çıkan detaylara baktığımızda Apple’ın aslında 10 yıldan fazla bir süredir Sony ile ortak bir şekilde çalıştığı kesinleşti. Üstelik bu en yetkili ağızlardan bir tanesi tarafından açıklandı.

iPhone kameralarının sahibi kesinleşti

Apple tarafından geliştirilen iPhone cihazlarında Sony kameraları kullanılıyor. Bildiğiniz üzere Sony dünyanın en iyi kameralarına sahip şirketler içerisinde yer alıyor. Her ne kadar kendi akıllı telefonlarında pek başarılı olmasa bile yine de kamera konusundan çağ atlamayı başardı.

iPhone kameralarının sahibi

Tim Cook tarafından yapılan bir paylaşım Apple’ın aslında 10 yıldan uzun bir süredir kameralar için Sony ile ortaklık kurduğunu kesinleştirdi. Tim Cook 10 yılı aşkın bir süredir Sony ile kamera sensörleri konusunda ortaklık yaptıklarını açıkladı. Böylece kamera konusunda gerçek patronun kim olduğu kesinleşti.

Apple iPhone 15 serisinde Sony ile çalışacak

iPhone 15 ile ilgili soru işaretleri devam ediyordu. Ancak ortaya çıkan bazı yeni detaylar tüm bu soru işaretlerini bir kenara bıraktı. Konuyla ilgili ortaya çıkan bazı ayrıntılara göre Sony ve Apple iPhone 15 serisi konusunda birlikte çalışacak. Böylece büyük bir soru işareti daha ortadan kaldırılmış oldu.

iPhone kameralarının sahibi belli olurken önümüzdeki dönemlerde iPhone 15 cihazlarının nasıl bir tasarıma sahip olacağı merak konusu olmaya devam ediyor. Birçok kişi iPhone 14 ile kıyaslandığında farklı olacağını düşünüyor. Peki sizce Apple ve Sony arasındaki ortaklık iPhone cihazlarına büyük bir katkı sunuyor mu?

İlgili Haberler:

>> Google Chrome RAM Canavarı Olmaktan Vazgeçiyor: İşte Yeni Özellikler

>> Netex AŞ, dağıtımını üstlendiği Hewlett Packard Enterprise (HPE) markasının GreenLake çözümü ile şirketlerin dijitalleşmesini hızlandırarak bulut konforu sunuyor