iPhone Kamerası Kullananlar Bu Habere Dikkat: Fazla Titreşim Kamerayı Bozuyor

iPhone kamerası kullananlar

iPhone kamerası kullananlar ile ilgili önemli bir açıklama yapıldı. Şirket bir konuda kullanıcıların çok dikkat etmesi gerektiğini söyledi. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen detaylara birlikte bakalım.

.

Dünyanın en iyi kameralarından bir tanesine sahip olan iPhone kameraları genellikle iyi çekimler yapabiliyor. Özellikle manyetik aksesuarlar sayesinde optik görüntü sabitleyici ve kapalı döngü otomatik odak güçlü bir etki yaratabiliyor. Böylece hem çekimler daha net hale geliyor hem de kullanım kolaylaşıyor.

Buraya kadar herhangi bir sorun yok. Asıl problem kameraları çok fazla titreştirince ortaya çıkıyor. Apple resmi destek formunda yapılan paylaşım böyle bir detayı ortaya koydu. Özellikle motosiklet gidonuna sabitlenen kameralar büyük zarara yol açabiliyor. Böyle durumlardan korunmak için kamerayı daha sabit yerlere bırakmak gerekiyor.

iPhone kamerası kullananlar buna dikkat etmeli

Yapılan açıklamalarda iPhone kamera sistemini kullanan kişilerin fotoğraf çekerken telefonu hareket ettirmesi halinde OIS sisteminin devreye girdiği ifade edildi. Bu sistem ile birlikte fotoğrafın bulanık çıkmaması için lens ters yönde hareket ediyor. Yani sizin hareket ettiğinizi anladığı andan itibaren lens de harekete geçiyor.

iPhone kamerası kullananlar

Fotoğraf ve video kalitesinde düşüşler yaşansa bile yine de iyi çekimler elde etmek mümkün. Apple tarafından yapılan açıklamalarda iPhone cihazların aksiyon kamerası olmadığı söylendi. Her ne kadar titreşime karşı duyarlı sistemlere sahip olsa bile yine de iPhone kamerası bundan zarar görebiliyor.

Kendi cihazları için uyarıda bulundu

Bazıları iPhone kameralar ile film çekebiliyor. Şirketin bu konuda gerçekten de sağlam bir yazılıma sahip olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca donanım açısından da üst düzey hizmet sunuyor. Ancak akıllı telefondaki optik sabitleyicinin ayarı ile ilgili meydana gelebilecek aksaklıklar can sıkıcı olabilir.

iPhone akıllı telefonları ile ilgili kamera problemi yaşamak istemiyorsanız mümkün olduğunca sabit platformları tercih edin. Böylece fotoğraf ve video kalitesinde düşüş yaşamazsınız. Peki siz Apple tarafından yapılan bu uyarılar hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Apple Taciz İddiaları Gündeme Bomba Gibi Düştü: Şirket İçi Cinsiyetçilik

>> iPhone 14 Pro Max Görselleri Sızdırıldı. Dikkat Çeken Detaylar Var


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here