iPhone Kimlik Yerine Geçebilecek Bir Özellik Deniyor: Ehliyet ve Kimliğe Elveda Deyin

Apple iOS 16

iPhone kimlik yerine geçebilecek bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu yeni özellik ile birlikte kullanıcıların işi son derece kolaylaşacak. İşte konuyla ilgili merak edilen bütün detaylar.

Apple ehliyet ve kimlik gibi belgeleri Cüzdan uygulaması ile entegre hale getirmek istiyordu. Şirketin kendi internet sitesi üzerinden paylaşılan bilgilere bakacak olursak 2022 yılının ilk yarısında bu özellik kullanıcılara sunulacak. Yeni özellik ile birlikte şirketin büyük bir kolaylık sunacağını söyleyebiliriz.

Ortaya çıkan son detaylarda iOS 15.4 işletim sisteminin ikinci beta sürümünde konu ile ilgili bazı bilgi paylaşımları olduğu görülüyor. Bu bilgi paylaşımları ile birlikte ehliyet ve kimliğin ne zaman kullanılmaya hazır olacağı ortaya çıktı. 2022 yılının ilk yarısında tüm kullanıcılar bu özelliği kullanmaya başlayabilir.

iPhone kimlik yerine geçebilecek

Geçtiğimiz yıl Arizona ve Georgia bu özelliği destekleyen ilk ABD eyaletleri olarak ön plana çıkmıştı. Onun hemen ardından çevre eyaletlerde bu özellik kullanıldı. Apple ile cüzdan uygulaması entegrasyonu sayesinde artık kimlik ve ehliyete gerek kalmayacak. Belirli güvenlik kontrol noktalarında bu tür ekipmanlar tercih edebilecek.

iPhone kimlik yerine geçebilecek

Cüzdan uygulamasında kimlik kartlarının sunabileceği ilk yerlerin devlet kurumları olacağı ifade ediliyor. Böylece ehliyet ve kimliğe gerek kalmadan işler çok daha kolay bir şekilde yürüyecek. Gelecekte perakendecilerin ve çeşitli mekanların bu özelliği kullanma ihtimali olacağı söyleniyor.

Apple yeni sistemler üzerinde uğraşıyor

Dünyanın en büyük teknoloji devleri içerisinde yer alan Apple şu sıralar birçok farklı teknoloji üzerinde çalışıyor. Şirketin amacı kendi teknolojilerini hayatın tamamına entegre hale getirebilmek. Böylece günlük kullanımda Apple çok daha yaygın bir şekilde tercih edilebilecek.

Tüm bunlara ek olarak Apple Pay ile yeni bir NFT ödeme teknolojisi üzerinde çalıştıkları ortaya çıktı. Eğer şirket bunu tüm dünyada yaygın hale getirebilirse yeni ödeme yöntemlerinin önü açılacak. Konu ile ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Apple iPhone Cihazlarda Reklam Hassasiyeti Sağlayacak: Faturası Facebook’a Kesilecek

>> Casus Yazılımlar Tarafından Tehdit Ediliyor Olabilirsiniz: Tehlike Büyüyor