Honor 60 SE 5G Özellikleri ve Fiyatı Belli Oldu: Tasarımıyla Dikkat Çekiyor

Honor 60 SE 5G

Honor 60 SE 5G özellikleri ve fiyatı ile ilgili daha fazla detay ortaya çıkmıştı. Şimdi ise cihazın tanıtımı yapıldı.

Eskiden Huawei bünyesinde faaliyet gösteren Honor, akıllı telefon ve aksesuarları ile popüler bir marka haline geldi. Son olarak geçtiğimiz haftalarda Honor 60 serisi tanıtıldı ve büyük bir beğeni kazandı. Ancak kullanıcılar için bu pek yeterli olmadı. Şirket yeni bazı cihazların tanıtımını yaptı.

Çin’de tanıtılan bu akıllı telefon modeli fiyat performans açısından değerlendirildiğinde oldukça iyi bir rakip diyebiliriz. Hemen arka kısımda bulunan kamerası onu en çok ön plana çıkaran detay. iPhone cihazlarda görmeye alıştığımız üçlü kamera tasarımı burada yer alıyor.

Honor 60 SE 5G özellikleri

Bu akıllı telefon modeli tasarım açısından son derece ilginç. Cihaza baktığınızda adeta bir iPhone olduğunu zannedebilirsiniz. Fakat ön taraftan bakıldığında bir Android akıllı telefon modeli olduğu anlaşılıyor. Ayrıca telefonun başlangıç modelinin ise 8 GB RAM içerdiği açıklandı.

Honor 60 SE 5G

Cihazla ilgili özelliklere baktığımızda ekran tazeleme hızının 120 Hz olduğunu görüyoruz. İşlemci tarafında ise MediaTek Dimensity 9000 yer alıyor. Böylece son derece hızlı bir işlemciye sahip olduğunu söyleyebiliriz. Kamera kısmına baktığımızda ise cihazın alışkın olduğumuz iPhone kamera dizilime sahip olduğu görülüyor.

Yeni Honor cihazın fiyatı

Honor tarafından geliştirilen bu yeni akıllı telefon modelinde arka kamera 3 farklı donanımdan oluşuyor. Bunlardan ilki 64 Megapiksel ana kamera 2 megapiksel ultra geniş açılı kamera ve son olarak 2 megapiksel kamera. Tüm bu kameraların özellikleri birleştirildiğinde ortaya son derece sağlam bir model çıktığını söyleyebiliriz.

Bu akıllı telefon modelinde fiyat belli oldu. Yaklaşık olarak 4700 TL başlangıç fiyatı belirlendi. Ancak buna vergilerin dahil olmadığını belirtelim. Vergiler ile birlikte bu rakamın 2 katına kadar çıkması muhtemel. Peki siz bu yeni akıllı telefon modeli ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Honor Magic V Özellikleri Ortaya Çıktı: Sektörü Sallayacak

>> HONOR MagicBook 16, Windows 11 ile gelecek! Yeni ürün hakkında tüm detaylar