WhatsApp Sohbet Geçmişini Android iOS Arası Transfer Etmek İsteyenlere Müjde!

Yeni WhatsApp Güncellemesi

WhatsApp kullanıyor ve sohbet geçmişinizi transfer etmeyi mi düşünüyorsunuz? Öyleyse biraz daha beklemenizde yarar var. Çünkü firmanın resmi desteği yakında gelebilir.

WhatsApp geliştiricileri, kullanıcıların uzun süredir bekledikleri bir özelliği yayına sunmak için nihayet hazırlıklara başladı. Yetkililer, yakın zamanda WhatsApp sohbet geçmişi arşivinizi Android’ten iOS’a ya da iOS’tan Android’e kısa sürede, kolaylıkla transfer edebilmenize imkân sunacak bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu bilgi, iOS için hazırlanan WhatsApp 22.2.74 beta sürümüyle beraber ortaya çıktı ve adeta yüzleri güldürdü.

Aşağıdaki görsel itibarıyla da detayları görebilirsiniz.

WhatsApp Sohbet Geçmişini Android iOS Arası Transfer Etmek İsteyenlere Müjde!

WhatsApp sohbet geçmişi taşıma işlemi için muhtemelen iki telefonda da uygulamanın kurulu olması gerekecek. Transfer işlemini yaparken bir internet ağına ya da fiziksel kabloya ihtiyacınız olacak. Farklı mesajlaşma uygulamalarında daha farklı yöntemlerin olduğunu da belirtelim.

Bu arada, şu an resmi olarak WhatsApp sohbet geçmişinizi bir Android cihazdan iOS cihaza taşımak için yalnızca Samsung üretimi bir akıllı mobil cihazınız olmalı. Transfer için bir kablo ve Samsung’un SmartSwitch uygulamasını kullanmalısınız.

WhatsApp sohbet yedeği nasıl alınır?

WhatsApp’ta yaptığınız sohbetleri yedek alarak arşiv haline getirebilir ve ihtiyaç duyduğunuzda hem yazılı dosyalara hem de görsellere erişebilirsiniz. Bunu yapmak oldukça kolay.

Öncelikle WhatsApp’ı açmalı ve sağ üst köşedeki 3 nokta üst üste ibaresine dokunmalısınız. Buradan Ayarlar başlığına gidin. Sonrasında Sohbetler başlığına dokunun ve açılan ekranda, alt kısımda Sohbet Yedeği başlığını göreceksiniz. Burada dokunun ve gelen ekranda Google Drive hesap ayarlarınız dahil tüm detayları göreceksiniz. “YEDEKLE” ibaresine dokunarak da anında yedekleme gerçekleştirebilirsiniz.

WhatsApp Sesli Mesaj Özelliğinde Artık Hata Yapmayacaksınız, İşte Yeni Detay!

WhatsApp Son Görülme özelliği güncellendi

Daha önce, isterseniz WhatsApp uygulamasında ayarlar kısmına giderek “Son görülme” özelliğini yalnızca sizde kayıtlı kullanıcılar için aktifleştirebiliyordunuz. Böylece numarası kayıtlı olmayan ve dolayısıyla büyük ihtimalle tanımadığınız kişiler, sizin ne zaman aktif olup da mesajlara göz attığınızı göremiyordu. Yeni güncelleme ise, bu özelliği default olarak aktif hale getiriyor, yani artık sizin bir ayar yapmanıza gerek kalmıyor. Daha evvel mesajlaşmadığınız, numarası da sizde kayıtlı olmayan biri, “son görüldü” özelliğinden yararlanamayacak. Bu yeni güncellemelerin 3. parti uygulamaların sizi takip etmesini de engelleyeceği düşünülüyor ve bu sayede özel hayatın gizliliği tarafında yeni bir adım atılmış oluyor.

>> iPhone 13 Yazılım Hatası Kullanıcıları Çileden Çıkardı