iPhone SE 2022, Yanında Başka Bombalarla Tanıtılabilir!

En özel iPhone cihazı

Beklentiler, Apple’ın önümüzdeki ilkbahar döneminde güçlü bir etkinlik gerçekleştireceği yönünde. Bu etkinlikte yeni iPhone SE 2022 ve dahası tanıtılabilir. İşte detaylar.

Apple, şu sıralar yeni ürünleriyle fazlasıyla meşgul. Henüz firmadan resmi bir açıklama gelmese de, söylenti kazanı kaynıyor. Özellikle son dönemde, firmanın iPhone SE 2022 modeliyle ilgili olmak üzere pek çok sızıntı ve söylenti bilgi geldi. Bu akıllı telefon modelinin İlkbahar aylarında gerçekleştirilecek etkinlikle resmiyet kazanması bekleniyor.

Yeni gelen bilgiler ise, Apple’ın bu etkinlikte yalnızca yeni bir iPhone değil, aynı zamanda yeni bir iPad ve Mac modelini de görücüye çıkaracağını işaret ediyor. Yani Apple, oldukça iddialı bir etkinlik için hazırlık yapıyor diyebiliriz.

Söylentiler ışığında, beklenen bu modeller hakkında mevcut “kesin olmayan” bilgileri paylaşmamız gerekirse…

iPhone SE 2022, 4.7 inç ekranı sayesinde tek elde kullanıma uygunluk sunarken, 5G bağlantı özelliği sayesinde de yüksek bağlantı hızı sunacak

iPhone SE ailesi, bildiğiniz gibi günümüz 6 inç üzeri ekranlı telefonlara kıyasla 4.7 inç ekranı sayesinde daha “mini” bir çözüm sunuyor. Bu ürün, ufak boyutları sayesinde tek elde rahatlıkla kullanılabiliyor. En önemli farklı bu zaten. Tabii bunu yaparken, teknik özellik tarafı da ihmal edilmiyor.

iPhone SE 2022, Yanında Başka Bombalarla Tanıtılabilir!

Söylentilere göre Apple, bu ürününde A14 Bionic işlemciye yer verecek. Tasarım dili olarak önceki SE modelinden çok farklı olması beklenmiyor ve Touch ID sensörün yine olması bekleniyor. Arka tarafta muhtemelen 12MP kamera göreceğiz ve ürün, 5G bağlantı özelliği sayesinde yüksek bağlantı hızı sunabilecek.

Apple iPad Air 2022: A15 Bionic işlemcisi ve 5G bağlantı özelliğiyle gelebilir

Apple, akıllı tablet tarafında en iddialı markalardan. Çoğu kullanıcı, iPad deneyiminin eşsiz olduğunu düşünüyor. iPad Air modeli ise, genellikle “büyük ekran” faktörüyle ön plana çıkıyor. Bu üründe boyut henüz belirtilmemiş olsa da büyük bir ekran olması bekleniyor. Bunun yanında, firmanın güncel işlemcisi A15 Bionic ve hem günümüze hem de geleceğe yatırım olarak nitelendirilebilecek 5G bağlantı teknolojisinin olması bekleniyor.

Touch ID parmak izi okuyucu sensörün güç tuşuna yedirileceği söylenirken; Type-C bağlantı noktası, Apple Pen desteği ve FaceTime kamera tarafında çeşitli düzenlemelerin olacağı da söyleniyor.

Son olarak, henüz hakkında pek bilgi olmasa da, bir de gelişmiş işlemci ve GPU desteğiyle yeni iMac Pro modellerinin tanıtılması bekleniyor.

Yeni detaylar oldukça sizleri haberdar edeceğiz.

İlgili Haberler:

>> Xiaomi Katlanabilir Telefonu Mix Fold 2 Sızıntılarla Gündemde!