Xiaomi Katlanabilir Telefonu Mix Fold 2 Sızıntılarla Gündemde!

Mix Fold 2

Xiaomi katlanabilir telefonu Mix Fold 2 hakkında yeni ayrıntılar ortaya çıktı. İşte ülkemizde de satışa sunulması beklenen yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Son zamanlarda katlanabilir modellere olan ilgi bir hayli artmakta. Yalnızca katlanabilir değil, uzayabilir, sarılabilir, bükülebilir vb. her türlü farklı tasarımlara insanlar ilgi duymaya başladı. Bazıları bu durumu, insanların artık hep aynı tasarıma sahip telefonları görmekten sıkıldığı için olarak yorumlasa da, bazıları ise büyüyen telefon ekranlarına bir çözüm için böyle bir teknoloji ihtiyacı olduğunu iddia ediyorlar. Özellikle büyük ekran hazzını yaşamak isteyen fakat daha küçük bir tasarım arayanlar için bu tarz tasarımlar tercih ediliyor.

Xiaomi’nin ise yakında tanıtacağı katlanabilir ekranlı akıllı telefonu hakkında yeni detaylar ortaya çıktıi. Söz konusu modelin, Samsung, Oppo ve Huawei gibi katlanabilir akıllı telefon sektöründe adından sıkça söz edilen markalara meydan okuyacak bir model olması bekleniyor. İşte ülkemize de gelme ihtimali buolunan Xiaomi Mix Fold 2 modeli hakkında ortaya çıkan ilk ayırıntılar.

Xiaomi Katlanabilir Telefonu Mix Fold 2 Sızıntılarla Gündemde!

Mix Fold 2

Genel olarak tasarım detaylarını incelediğimizde, serinin önceki modeli Mi Mix Fold’a oldukça benzediğini görmekteyiz. Zaten bu forma sahip modeller, genellikle normal ekran boyutuna sahip bir akıllı telefonu daha büyük ekranlı bir hale getirmeyi amaçlıyor. Xiaomi’nin Mix Fold 2 modeli, ekran tarafında 120 Hz tazeleme oranına sahip bir panel ile kulklanıcıları karşılayacak. Aynı zamanda iç kısımdaki ekranın 8 inç büyüklüğünde olması bekleniyor.

Samsung’un Z Fold serisine rakip olarak gösterilen bir model olarak karşımıza çıkmasını beklediğimiz Mix Fold 2, Samsung’un modeline kıyasla daha büyük bir ekran ile kullanıcıları karşılayacak. Bu da büyük ekran arayan kullanıcılar için daha tercih edilen model olarak karşımıza çıkacaktır.

Aynı zamanda yeni modelin kalemle de kullanılabileceği iddia ediliyor. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıkacaktır. Bununla beraber söz konusu modelin ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı da belli olacaktır. Yeni gleişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Sony, Tek Bir Duyuruyla 20 Milyar Dolar Kaybetti! İşte Sebebi

>> Kuantum Bilişim Geliyor! Hazırlanmaya Başlamanın Tam Zamanı