Oyuncu Telefonu Lenovo Legion Y90 ‘ın Özellikler Listesi Sızdırıldı

Lenovo Legion

Lenovo Legion Y90 oyuncu telefonuyla ilgili son dönemde bazı söylenti bilgiler gelmişti. Şimdi de cihaza ait olduğu iddia edilen özellikler tablosu sızdırıldı. Eğer oyun oynamaya şimdiden hazırsanız, hemen detaylara geçelim.

Mobil oyunculuk, akıllı telefonların gelişmesiyle önem kazandı. Dolayısıyla bazı firmalar, “oyun odaklı” akıllı telefonlar hazırlamayı tercih ediyor. Lenovo da onlardan bir tanesi. Lenovo Legion Y90, muhtemelen önümüzdeki dönemde en güçlü akıllı telefonlardan olacak ve “konsol kalitesinde oyun deneyimini” mobil olarak sunabilecek.

Lenovo Legion Y90, Qualcomm’un en güncel çipseti Snapdragon 8 Gen 1 ile gelecek. Bu, tabii ki kimse için sürpriz olmamıştır. Sonuçta oyun odaklı bir amiral gemisi telefondan söz ediyoruz.

Ürünün 10.5mm kalınlıkta ve 268 gram ağırlıkta olması bekleniyor.

Öte yandan telefon, 18GB RAM değerine sahip olacak, ki Android’teki dinamik RAM genişletme uzantısını kullanarak 22GB değerine kadar erişebilecek. Bu da nadir görülen bir özellik. Hatta günümüzde çoğu bilgisayarda 18GB RAM değerinin olmadığını söylemek de mümkün.

Peki ya ekran nasıl olacak derseniz, burada da 6.92 inç değerinden söz ediliyor. Yani neredeyse mini tablet boyutuna yakın bir değer ve oyunların görüntülenmesi için iyi bir değer. Lenovo, bu modelin ekranında Samsung’un E4 Amoled görüntüleme teknolojisini kullanabilir.144Hz görüntüleme ve 720Hz dokunmatik örnekleme değerlerinden söz ediliyor, ki bunlar da sevindirici. Yine de, ekran tarafındaki bu detayların geçtiğimiz sene görücüye çıkan Legion 2 Pro ile büyük ölçüde aynı olduğunu belirtelim.

Oyuncu Telefonu Lenovo Legion Y90 'ın Özellikler Listesi Sızdırıldı

Sızıntılara göre kamera tarafında da pek değişiklik olmamış. Lenovo Legion Y90’un selfie kamerası 44MP değerde olabilir ve arka tarafta da dual kamera sistemiyle gelebilir. Bu sistemin de 64MP ana kamera ve 16MP ultra geniş açılı kameradan oluşacağı ifade ediliyor.
Sevindirici bir detay ise, fan sistemi tarafında bir takım geliştirmelerin yapılacak olması.

Bu sayede telefonun sessiz ve uzun süreli deneyimlerde ısınmadan, yüksek performansla çalışabilmesi hedefleniyor. Ek olarak, fiziksel tuşların da artırılması gündemde. Böylece daha iyi bir gamepad deneyimi, dolayısıyla oyunlarda daha iyi yönetim şemaları mümkün olacak.

Pil tarafına baktığımızda da, 5600mAh değeri ve 68w hızlı şarj desteğinden söz ediliyor. Bu arada, geçen seneki Lenovo Legion 2 Pro modelinde 90w hızlı şarj desteği de vardı.

Son olarak, henüz fiyat faktörü belli değil, ama oyunlara özel ve yüksek teknik detaylara sahip bir ürünün fiyatının da yüksek olacağını tahmin etmek zor değil.

Yeni detaylar oldukça sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

İlgili Haberler:

>> iPhone SE 2022, Yanında Başka Bombalarla Tanıtılabilir!