Godaddy, işini kurmak isteyen kadınlara destek

Godaddy, işini kurmak isteyen kadınlara destek

PAYLAŞ

GoDaddy, kapsamlı dijital çözüm portföyü ile Türkiye’deki, kendi işini kurmak ve büyütmek isteyen kadınlara destek ve yardım etmeye odaklandığını vurguladı.

Dünyanın en büyük küçük işletme odaklı teknoloji sağlayıcısı GoDaddy, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü Türkiye’deki kadınların girişimci ruhunu kadınlara destek ve takdir ederek kutluyor. GoDaddy’nin Global Girişimcilik Anketi’nin sonuçları Türkiye’deki kadınların erkekler kadar, belki daha bile fazla girişimci olduğunu gösteriyor. Türkiye’den ankete katılan kadınların yüzde 77’si önümüzdeki 10 yılda kendi işletmelerini hayata geçirmeyi amaçladıklarını belirtti. Aynı amaca sahip olan erkeklerin oranı ise yüzde 68 seviyesindeydi.

KAGİDER’in verilerine göre Türkiye’de “girişimci” olarak kayıtlı 1,5 milyon insan var ve bu grupta yer alan kadınların sayısı 100 bin. Teknoloji sektörünün Türkiye’deki iş dünyasında cinsiyet çeşitliliğinin gelişime katkıda bulunduğunu belirten GoDaddy EMEA Bölge Başkan Yardımcısı Stefano Maruzzi, Türkiye’deki kadınların girişimci ruhuna ve teknolojiye bakış açılarına dikkat çekerek, “Türkiye’de kadınlar halen girişimci dünyasının küçük bir kısmını oluştursa da, sosyal medyanın Türkiye’deki kadın girişimci sayısını yüzde 4 artırdığını görüyoruz. Bu gelişme ile, anket sonuçlarımızla paralellik gösteriyor. Anketimize katılan her beş kadından dördü teknolojinin iş kurma sürecini hızlandırdığını ve de müşterilere erişimde yardımcı olduğunu belirtti. Bu da gösteriyor ki kadınlar da teknolojinin iş kurma ve yönetme sürelerinde sağladığı avantajların oldukça farkında” dedi.

GoDaddy, kendi işini kurmak ve yönetmek isteyenlere yardımcı olmaya odaklanıyor

Instagram gibi dijital platformların kadınların iş hedefleri doğrultusunda ilk adımı atmalarına yardımcı olduğunu belirten Maruzzi, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bir sonraki adım, işlerini kurmak ve büyütmek için bir dijital varlık oluşturmak olmalı. Anketimize katılan kadınların %80’inin teknolojinin bu yolda kendilerine güç verdiğini dile getirdiğini gördük. KOBİ’lerin dijital büyümesini destekleyen bir şirket olarak da bu bize teknoloji sektöründe cinsiyet çeşitliliğini sağlamaya yönelik çalışmalarımızın daha ileri giderek, kadınlara teknolojik çözümleri kendi avantajlarına kullanma gücünü verebildiğimizi gösteriyor. Kapsamlı dijital araçlarımız ve çözümlerimizle Türkiye’deki kadın girişimcileri desteklemek, başarıya giden yolda onlara katkı sağlamak için buradayız.”

ESET’e SE Labs ‘dan ödül


CEVAP VER