Küçük işletmeler mesajlarını phishing olarak algılanmasını nasıl engeller?

phishing

GoDaddy, küçük işletmelerin mesajlarını phishing olarak algılanmasının önüne nasıl geçebilecekleri konusunda ipuçları paylaştı.

Dünyanın dört bir yanındaki girişimcilerin online dünyada başarılı olması için gerekli araç ve yardımı sunan GoDaddy, küçük işletmelerin. mesajlarının “phishing” olarak algılanmaması için e-posta kampanyaları oluştururken dikkatli olmaları gerektiğini vurguladı.

Mevcut ve potansiyel müşterilerin güvenini kazanma yolunda profesyonel e-posta’nın önemine değinen GoDaddy, oluşturulan e-posta kampanyalarının profesyonel görünmesinin de bir o kadar önemli olduğuna değindi.

2019 yılının Eylül ayında uluslararası bir hacker grubu “phishing” yöntemi ile Türkiye’deki kişilerin online varlığını da etkileyen, 118 milyon dolarlık vurgun yaptı. Türk polisinin de desteklediği bir operasyonla yakalanan 281 hacker’dan 18’i Türk’tü.

GoDaddy, küçük işletmeler ve girişimcilerin alan adlarıyla eşleşen profesyonel e-posta adresleri oluşturmayı değerlendirmelerini önerdi.

Profesyonel e-postanın, işletmelerin alan adı uzantısını kullanan bir e-posta adresi olduğunu belirtti. Kullanıcılar [email protected] gibi bir e-posta adresi gördüklerinde kimliklerini doğrulayabiliyor ve bu da işletmelerin güvenilirliğinin artmasına yardımcı oluyor.

GoDaddy InSight özelliğini kullanıma sundu!

Küçük işletmeler ve girişimciler, profesyonel e-posta kurulumunun ardından Hazır Web Sitesi, profesyonel e-posta, Arama Motoru Optimizasyonu ve e-posta. pazarlamayı bir araya getiren GoDaddy Web Siteleri + Pazarlama Araçları’nı kullanarak web sitelerinin tasarımı ile uyumlu, profesyonel görünümlü e-posta kampanyaları oluşturabilirler.

phishing

Profesyonel e-posta ve profesyonel e-posta kampanya mesajlarının müşteri güveni oluşturulmasına yardımcı olduğunu vurgulayan GoDaddy, Türkiye’deki küçük işletme sahiplerinin gönderdikleri e-postaların sahte e-posta veya “phishing” olarak algılanmaması için aşağıdaki noktalara dikkat etmesi gerektiğini belirtti.

1. Yanlış e-posta adresi

Resmi işletmeler hedef kitleleriyle ücretsiz e-posta hizmetleri üzerinden kaydettirdikleri e-posta adresleri ile değil, [email protected] gibi profesyonel e-posta adresleri ile iletişime geçerler. Pek çok kullanıcı bir e-posta aldığında kimden geldiğini kontrol etmek için “İsim” kısmını kontrol ederken, e-posta adresini kontrol etmeyi atlayabiliyor.

İşletmelerin hem e-posta adreslerinde, hem de gönderdikleri e-postaların “İsim” kısmında işletme isimlerini kullanmaları önem taşıyor. Müşteriler, ücretsiz e-posta kullananlara oranla profesyonel e-posta kullanan işletmeleri seçmeye dokuz kat daha fazla eğilimli ve bu doğrultuda profesyonel e-posta adresi tercih etmeleri, müşterileriyle aralarında güven oluşturma konusunda küçük işletme sahipleri ve girişimcilere yardımcı olabilir.

2. Zayıf e-posta içeriği

Ölçekleri her ne olursa olsun, işletmelerin e-posta mesajlarında ne tür içeriklere yer verdiklerine dikkat etmeleri gerekiyor. Bunu ciddiye almaları ve hedef kitlelerine özel mesajlar içeren e-posta kampanyaları oluşturmak konusunda zaman, düşünce ve kaynak harcamaları önem taşıyor.

E-posta mesajlarının tuhaf ifadeler, yazım hataları, gramer hataları ve akışı problemli hikâyeler barındırmaması gerekiyor. Renk, logo ve font kullanımıyla da e-posta mesajlarının tutarlı bir şekilde şirket markalamasını barındırması da önemli. GoDaddy E-posta Pazarlama gibi ürünler bu doğrultuda küçük işletme sahipleri ve girişimcilerin profesyonel görünümlü e-posta kampanyalarını oluşturmalarına ve yönetmelerine yardımcı oluyor.

3. Kişisel bilgi talebinde bulunmak

İşletmelerin e-posta üzerinden gönderilecek şekilde kişisel bilgi veya banka bilgileri gibi taleplerde bulunmaması gerekiyor.

Resmi ve güvenilir işletmeler kişisel bilgileri e-posta üzerinden talep etmiyor; bunun yerine müşterileriyle web sitelerine yönlendirme yapan bir bağlantı paylaşarak bilgilerin web sitesi üzerinden, güvenli bir şekilde girilmesini sağlıyor.

Küçük işletmeler için profesyonel e-posta adresine sahip olmalarının yanı sıra web sitelerini bir SSL Sertifikasıile korumaları da müşteri güveni oluşturmalarına yardımcı olacaktır.

GoDaddy, müşteri tabanlarının güvenini kazanmalarının işlerini büyütmek yolunda küçük işletme sahipleri ve girişimciler için anahtar olduğu belirtti.

GoDaddy’nin sunduğu Web Siteleri + Pazarlama Araçları, Profesyonel E-posta, E-posta Pazarlama ve SSL Sertifikaları gibi ürünler de online ortamda güven kazanmalarına yardımcı oluyor.