İşte Karşınızda iPhone Air Katlanabilir Ekranlı Telefon Konsepti

Katlanabilir ekranlı akıllı telefon modelleri her geçen gün artıyor. Özellikle Samsung ve Huawei’nin bu tarafta ciddi çalışmaları var. Öte yandan, Oppo ve Xiaomi gibi üreticiler de yavaş yavaş bu pazarda yer almaya başladı. “Peki ya Apple iPhone Air?” dediğinizi duyar gibiyiz.

iPhone Air konsept videosunu gördünüz mü? Son yıllarda gelen söylentiler, Apple’ın da katlanabilir ekranlı iPhone modelleri üzerine araştırmalar yaptığını gösteriyor. Yine de firmanın aceleci davranmak istemediği, bu telefonların “kısa süreli bir moda mı, yoksa gerçekten ilgi gören ürünler mi,” bunu iyice anladıktan sonra hareket etmek istediği söyleniyor.

İşte Karşınızda iPhone Air Katlanabilir Ekranlı Telefon Konsepti (Video)

Aşağıdaki video, iPhone Air adı verilmiş bir konsept videosu. Yani resmi bir video değil ve resmi bir ürünü de temsil etmiyor. Hani “Katlanabilir ekranlı iPhone olsa, neye benzerdi?” diye sorulur ya, işte o soruya güzel bir cevap olarak bu video gösterilebilir.

Tasarımcı Antonia De Rosa tarafından hazırlanan iPhone Air konsept videosu, aslında hem firmaya hem de teknoloji severlere pek çok fikir verebilecek niteliklere sahip.

Videodaki ürünün tasarım detaylarına bakıldığında, aslında klasik iPhone tasarım çizgisinin korunduğunu ve buna ek olarak yeni nesil katlanabilir ekran formunun entegre edildiğini görüyoruz.

Yanlarda fiziksel tuşların korunduğu ve arka tarafta üçlü kamera sisteminin bulunduğu cihaz, yine kamera sisteminin yanındaki ikincil ekranı sayesinde de daha kolay kullanılabilir. Örneğin, saati, tarih bilgisini ve gelen mesaj bildirimleri görmek için ikincil ekrana bakmak yeterli. Böylece sürekli olarak büyük ekranı açma zahmetine de gerek kalmaz.

Bir diğer dikkat çekici detay ise, üründe herhangi bir porta yer verilmemiş olması. Akıllı telefonlarda 3.5mm kulaklık girişinin kaldırılmasına zaten alıştık. Buna ek olarak şarj ve veri aktarım noktasının kaldırılması da heyecan verici olabilir. Daha evvel gelen bazı söylenti bilgilerde, Apple’ın lightning girişini tamamen kaldırabileceği ve bunun yerine kablosuz bağlantı seçeneklerine odaklanacağı ifade edilmişti.

Tabii ki üst seviye akıllı telefonlarda “suya karşı dayanıklılık” faktörü de artık bir “olmazsa olmaz” halini aldı. Rosa’nın hazırladığı konsept videosunda, bu detay da unutulmamış.

Kısacası gerçekten de ilgi çekici bir model olabilirmiş. Belki de Apple, önümüzdeki eylül ayında yapacağı toplantıda nihayet ilk katlanabilir iPhone modelini gösterir… Ne dersiniz?

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy S22 +’a Tonla Para Verdikten Sonra İçini Açar Mısınız? Birileri Açtı! İşte O Video