İşte Karşınızda Sony Xperia PRO-I: Yani “Yeni Sony Kamera”

Sony Xperia Pro

Sony, akıllı telefon pazarında güçlü bir hamle ile yoluna devam ediyor. Japon teknoloji firması, yeni telefonu Xperia PRO-I ‘i tanıttı.

Xperia PRO-I, için “kamera telefon” diyebiliriz. Gerçi Sony de bu tabiri kullanıyor. Zira ürün, bünyesinde 1 inç değerde kamera sensörüne sahip. Bu sensör, aynı zamanda firmanın beğenilen Alpha RX100 VII kamerasında da kullanılan sensör.

Xperia PRO-I, kamera tarafında barındırdığı detaylar itibarıyla yalnızca gündelik kullanım için değil, aynı zamanda profesyonel kullanım için de ideal bir telefon. Yani profesyonel fotoğrafçılar ve kameramanlar da pek çok yönden bu telefonu tercih edebilir.

Gelişmiş Exmor RS sensörüne sahip olan bu kamera, mesafeyi algılayabilen oto fokus özelliğine sahip. Aynı zamanda F2.0/F4.0 dual açıklık değeri bulunan 24mm ZEISS Tessar optikleriyle hem video hem de fotoğraf tarafında en ince detayların dahi yakalanabilmesi hedefleniyor.

Telefon, arka tarafta yapay zekâ destekli üçlü kamera sistemiyle geliyor. Üç kameranın da 12MP değerde olduğunu belirtelim ve bunlara ek olarak bir de 3D ITOF sensörü mevcut.
Cihaz, portre çekimlerden ultra geniş açılı çekimlere, makro çekimlere kadar pek çok çekim özelliğine sahip.

Telefon, video tarafında 120FPS değerde ve gerçek 4K çözünürlükte videolar çekebilmenize dahi izin verecek. Tabii çeşitli seviyelerde ağır çekim ve hızlı çekim seçenekleri de var. Optical SteadyShot ve FlawlessEye gibi teknolojiler sayssinde, hareketli çekimlerde dahi neredeyse sarsıntısız ve net görüntüler elde edilebilecek.

Siz çekim esnasında zoom in ya da zoom out yaparken, farklı çekim açılarına geçerken de netlik ve parlaklık düzeyini ayarlayabileceksiniz. Sony, ses tarafında da gelişmiş bir mono mikrofon kullanıyor. Bu sayede ortam gürültülerinin filtrelenerek daha iyi sonuçların sunulması hedefleniyor.

İşte Karşınızda Sony Xperia PRO-I: Yani "Yeni Sony Kamera"

Peki ya telefonun diğer detayları neler?

Xperia PRO-I, 8.9mm kalınlıkta. Hem ön hem de arka tarafında Gorilla Glass Victus koruma teknolojisine sahip, ki bu sayede oldukça sağlam deneyimler sunabilir. Ürünün 6.5 inç değerde ekranı, 4K HDR OLED teknolojisi üzerine inşa edilmiş ve hem bir şeyler izlemek hem de bir şeyler oynamak için gayet ideal olduğunu söylemek mümkün.

Qualcomm Snapdragon 888 çipsetiyle gelen telefon, 12GB RAM ve 512GB dahili depolama değerlerine sahip. İstenirse 1TB kapasiteye kadar genişletmek de mümkün.

4500mAh pili bulunan ürün, aynı zamanda 30w hızlı şarj teknolojisine de sahip. Böylece telefonun yarım saatte %50 şarj olması mümkün.

Son olarak telefonun suya ve toza karşı dayanıklı bir tasarımla geldiğini de belirtelim.

> Samsung Galaxy S22, iPhone 13 Kopyası Olabilir Mi?