Samsung Galaxy S21 FE tekrar gündeme geldi: Yakında tanıtılabilir!

S21 FE
Samsung’un Galaxy S21 serisine ait S21 FE modeli tekrar gündeme geldi. İşte yakında tanıtılması beklenen yeni model hakkında tüm detaylar.

Geçtiğimiz aylarda Samsung’un amiral gemisi serisi olan Galaxy S21 ailesi tanıtıldı. Bu seri ile tanıtılan, Gala­xy S21, Galaxy S21 Plus ve Gala­xy S21 Ultra modelleri bir hayli ilgi gördü diyebiliriz. Serinin fiyatlarına baktığımızda ise, serinin bir önceki ailesi olan Galaxy S20 ile aynı fiyat etiketine sahip oldular. Fakat ülkemizde, geçen seneden bu zamana kadar artan kur değerleri ve eklenen vergilerden dolayı geçen seneye göre çok daha pahalıya piyasaya sürüldüğünü söyleyebiliriz. Bu yüzden tüketiciler tarafından Galaxy S21 modellerini uygun fiyattan alma isteği oluştu. Samsung’da Gal­axy S21 ailesine ait uygun fiyat etiketine sahip bir modelin piyasaya sürüleceğinin müjdesini vermişti.

Genellikle amiral gemisi serisine ait bir model satın almak isteyenler, fakat daha uygun bir fiyattan bu isteğini gerçekleştirmek isteyen kullanıcılar için tercih edilmesi beklenen Galaxy S21 FE modelinin yakında piyasaya sürüleceğine dair iddialar mevcuttu. Çip sıkıntısı nedeni ile sürekli piyasaya sürülme tarihi ertelenen model, bir kez daha ertelendi. Üretimi iptal edilen modelin yakın zamanda piyasaya sürülmeyeceği düşünülüyordu. Sonunda yeni modelin tanıtım tarihine ilişkin sızıntılar gerçekleşti. İşte detaylar.

Samsung Galaxy S21 FE tekrar gündeme geldi: Yakında tanıtılabilir!

S21 FE

Çip sıkıntısından dolayı üretimi ertelenen S21 FE modeli tekrar Samsung’un destek sayfalarında karşımıza çıktı. 11 Ocak’ta tanıtılması beklenen S22 modellerinin yanında S21 FE modelinin de tanıtılması bekleniyor.
Bazı tedarik ve üretim sorunlarından dolayı sürekli ertelenen modelin uzun süredir beklendiğini söyleyebiliriz. Çünkü söz konusu modelin bu kadar beklenmesinin en büyük sebeplerinden biri, bir amiral gemisi serisinin en uygun fiyatlı modeli olarak karşımıza çıkacak olması. Türkiye’de satılacak olan versiyonunda Exynos 2100 işlemcisine sahip olacak modelin 6.4 içlik AMOLED bir ekrana sahip olması bekleniyor. Pil tarafında ise 4500 mAhl’lik bir kapasiteye sahip olacak model bu pili 25W’lık şarjlı ile destekleyecek. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıkacaktır. O güne kadar takipte kalın.