Samsung Galaxy S22, iPhone 13 Kopyası Olabilir Mi?

Samsung, Uygun Fiyatlı Olması Beklenen Galaxy S21 FE 'yi Tanıttı!

Samsung’un sıradaki amiral gemisi ailesi Galaxy S22 için sızıntı ve söylenti bilgiler arka arkaya geliyor. Yeni aile, tasarım tarafında iPhone 13 ile benzerlikler gösterebilir.

Twitter’da yaptığı sızıntı ve söylenti paylaşımlarla bilinen “Ice Universe” hesabı, Galaxy S22 ve Galaxy S22+ akıllı telefonların çentiksiz iPhone 13 gibi göründüğünü, ön ve arka tarafta simetrik çerçevelerinin olduğunu belirtti.

Çentiğin olmaması, ön kısımda yine selfie kameranın ekrana yedirilen ufak bir delik olarak karşımıza çıkabileceği anlamını taşıyor. Tabii bir süredir pek çok firmanın ekran altı kamera teknolojileri üzerine çalışmaları da var, ancak Samsung’un bu modellerinde böyle bir hamle yapması beklenmiyor.

Yapılan yorumlarda, bu detayları beğenenler de var, “Neden herkes Apple’ı taklit ediyor ki?” diyerek tepki gösterenler de var.

Samsung Galaxy S22, iPhone 13 Kopyası Olabilir Mi?

Samsung Galaxy S22 ailesi hakkında neler biliyoruz?

Samsung’un sıradaki The Unpacked etkinliğinin 2022’nin ilk çeyreği itibarıyla düzenlenmesi ve bu etkinlikte yeni Galaxy modellerinin tanıtılması bekleniyor.

Şu an Galaxy S22 , Galaxy S22 + ve Galaxy S22 Ultra olmak üzere üç modelin varlığından söz ediliyor. Tahmin edeceğiniz üzere ailenin en gelişmiş üyesi, S22 Ultra olacak. Bu ürünün özellikle büyük ekranı ve kamera özellikleriyle ön plana çıkması bekleniyor. Öyle ki bu modele özel olarak yeni 200MP ISOCELL HP1 kamera sensörünün kullanılacağı söyleniyor. Bu sensörün hem düşük ışıklı ortamlarda net çekimler yapabileceği hem de çok uzak noktalardan net zoom’lar yapabileceği ifade ediliyor. Ek olarak, yine bu modelde Note serisinden tanıdığımız S-PEN kalem desteğinin de olacağı söyleniyor. Gerçi böyle bir şey olursa, bu kez “Note serisini devam ettirmenin ne anlamı var?” sorusu da ortaya çıkıyor.

Galaxy S22 ve S22 + tarafında ise, yine Samsung’un 50MP değerde Isocell GN5 teknolojili kamera sensörünün kullanılması muhtemel. Tabii ki tüm modellerde çoklu kamera dizilimine yer verileceğini söylememize gerek yoktur.

İşlemci tarafına bakıldığında, AMD destekli Exynos 2200 söylentileri var. Öte yandan, güncel Snapdragon işlemcili bir versiyondan da söz ediliyor.

Bir diğer dikkat çekici detay ise, yeni amiral gemisi ailesinde microSD kart desteğinin olmama ihtimali.

> Squid Game Android Uygulaması Bilgilerinizi Çalabilir!