Jeff Bezos Uzay Yolculuğuna Çıkıyor: İlk Uzay Gezisi Önümüzdeki Ay

Elon Musk ve Jeff Bezos

Amazon’daki uzun yıllardır süren CEO görevini bırakacak olan Jeff Bezos ilk uzay turistlerinden olacak. Böylece sahibi olduğu Blue Origin firması Bezos’u uzaya götürdüğü ilk sivillerden biri yapacak. Heyecan verici olayın detayları haberimizde…

.

Dünyanın en zengin kişileri listesinde zirveye oynayan Jeff Bezos uzaya gidiyor. Ayrıca Bezos, kardeşini de beraberinde bu yolculuğa götürecek. Amazon’da CEO görevinin son günlerini geçiren isim konuyu Instagram ile açıkladı. Açıklamasında teknoloji dünyasının ünlü ismi Mark Bezos ile beraber uzaya gideceklerini söyledi. Bu yolculuğu yine Jeff Bezos’un sahibi olduğu Blue Origin firması gerçekleştirecek. Tüm dünyanın dikkat kesileceği uçuş 20 Temmuz’da gerçekleşecek.

Firma henüz mürettebatın da bulunduğu bir uçuş gerçekleştirmedi. Daha önce Blue Origin 20 Temmuz için ilk mürettebatlı uçuş hedefini gösteriyordu. Ne var ki ilk uçuştan Jeff Bezos’un bu insanlardan biri olacağını kimse beklemiyordu. Yayınlanan videoda ise Bezos bir uzay yolculuğu yapmanın kendisi için her zaman bir rüya olduğunu söyledi. Ayrıca bu hayalini kardeşi ile birlikte gerçekleştirmenin kendisi için ayrı bir önem taşıdığını da söyledi.

New Shepard uzay turistleri için eşsiz bir deneyime aracı olacak

Blue Origin ilk yolculuğunda Jeff Bezos ile bir ilke imza atacak

Paylaşılan videoda Jeff Bezos uzay ile ilgili duygularını açık yüreklilikle ifade ediyor:

“Dünyayı uzaydan görüyorsunuz ve bu seni değiştiriyor. Bu senin gezegenle ve insanlıkla olan ilişkini değiştiriyor. Sadece bir Dünya var. Bu uçuşa gitmek istiyorum. Çünkü bu benim tüm hayatım boyunca yapmak istediğim bir şeydi. Bu bir macera. Bu benim için çok önemli bir şey.”

Blue Origin üretimi New Shepard roketi ile Bezos, uzayın sınırına kadar uçacak. Uçuşun gerçekleşeceği New Shepard roketi tıpkı SpaceX roketleri gibi tekrar kullanılma imkanı veriyor. Bununla birlikte bu roketin diğerlerinden farklı olarak yolculara muhteşem bir görsellik sunan özel bir mürettebat kapsülü bulunuyor.

Ayrıca Bezos kardeşlerle birlikte uçmak isteyenler için açılan bir müzayede de devam ediyor. Müzayedeyi kazanan kişi de satın aldığı koltukta uzaya gitme şansına sahip olacak. Kısacası 12 Haziran’da sona erecek müzayede için güncel en yüksek teklif 2.800.000 dolar. Bu gerçekten uzaya gitmeye değecek bir bilet fiyatı. Ayrıca kazanan kişinin Dünya’nın en zengin insanı ile birlikte zaman geçirme şansını da elde etmesi cabası.

Diğer haberler:

>> Tesla Almanya Fabrikası Batarya Üretmeyi Planlıyor

>> Twitter Nijerya Tarafından Yasaklandı: Devlet Başkanının Tweeti Silindi


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here