Huawei Yaptı! Kablosuz Kulaklıklı Akıllı Saat: Huawei Watch Buds

Huawei Watch Buds’a merhaba deyin. Kendisi hem bir akıllı saat hem de bir gerçek kablosuz kulaklık. Basit tabirle, ikisi bir arada deneyim sunabilen bir ürün. Üstelik bu cihaz, şu an Çin’de satışta. Dolar olarak hesaplandığında, yaklaşık 430 dolarlık fiyatı var. Şimdi tabii “İyi de burada satılmadıktan sonra bize ne?” diyebilirsiniz. Heyecan verici kısım, bu tip ürünlerin önümüzdeki dönemlerde artabileceği ve nihayetinde ülkemizde de satılabileceği ihtimali.

Huawei Watch Buds, yeni bir dönemin başlatıcısı olabilir. Düşünsenize, hem akıllı saat hem de gerçek kablosuz kulaklık bir arada… 90’lı yıllara dönecek olursak, hem saat hem de hesap makinesi özelliğini bir arada sunan ürünler vardı ve gerçekten çok havalı görünürlerdi. Tabii sonra yeni özellikler de eklendi. Herhalde günümüzde de anca Huawei’nin yaptığı gibi bir hamle yapılabilirdi. Gerçekten hem havalı hem de kullanışlı görünüyor.

Peki Huawei Watch Buds neler sunuyor?

PhoneArena’da yer verilen bilgilere göre Huawei Watch Buds, hem saat hem de kulaklıklar olarak su sıçramalarına karşı dayanıklı bir ürün. Özellikle kulaklıkların IP54 sertifikasına sahip olduğu bildiriliyor.

Saat, haliyle standart akıllı saatlere kıyasla biraz daha büyük boyutlarda ve daha ağır bir yapıda. Mesela Apple Watch Series 8 saatlerde (41mm) 42 gram ağırlık değerini görüyoruz. Bu yeni ürün ise, 66.5 gram ağırlıkta. Kulaklıkların her birinin de 4 gram ağırlıkta olduğunu söyleyelim. Yine de, toplamda ciddi bir ağırlık düzeyi olduğunu söylemek güç.

Huawei Yaptı! Kablosuz Kulaklıklı Akıllı Saat: Huawei Watch Buds

Ürünün 1.43 inç Amoled ekranı, fotoğrafta da görebileceğiniz üzere alıştığımız renkli ekranlardan değil. Bu, hem ağırlık tarafı hem de pil ömrü düşünülerek yapılmış bir hamle diye düşünüyoruz. Ekranda kalp atış hızı, atılan adım, hava durumu, yakılan kalori miktarı ve pil düzeyi gibi detayları takip edebiliyoruz.

Huawei Watch Buds, tek şarj ile 3 tam günlük deneyim sunabiliyor. Günümüzdeki akıllı saatlerin geneline baktığımızda, tek şarj ile normal kullanımda 2 haftaya varan deneyimler mümkün. Yine de, şu an bahsettiğimiz cihazın daha farklı ve yolun başında bir cihaz olduğunu unutmamak gerekli. Eğer bu yönde yeni çalışmalar yapılır ve yeni ürünler hazırlanırsa, muhtemelen pil performansları da artırılacaktır.

Saatin sunduğu diğer detayları da sıralamak gerekirse…

– Ayarlanabilir ekran parlaklık seviyesi
– Kablosuz şarj imkânı
– NFC desteği
– Kandaki oksijen düzeyinin tespiti
– Hız ve jiroskop sensörleri
– 80’den fazla egzersiz moduna sahip
– Kulaklıklarda ANC, yani aktif gürültü engelleme özelliği var
– Kulaklıklarda, çevre seslerini duyabilmeniz için şeffaf – transparan mod mevcut.

Ürünün diğer ülkelere gelip gelmeyeceği, rakip firmaların benzer hamlelerde bulunup bulunmayacağı henüz belli değil. Biz de merak ediyoruz doğrusu.

İlgili Haberler

>> ATM’den Para Çekerken Dikkat! Parmak İzleriniz Takip Edilebilir! Nasıl mı?