Kariyer.net işin olsun uygulamasını 2 milyon kişi indirdi

Kariyer.net işin olsun uygulamasını 2 milyon kişi indirdi

PAYLAŞ
Kariyer.net, işin olsun, mobil uygulama

Kariyer.net tarafından mavi yaka çalışan istihdamına katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirilen işin Olsun uygulaması, bugüne kadar 2 milyonu aşkın kişi tarafından indirildi. 300 binin üzerinde iş ilanının yayınlandığı uygulama, ilk yılında Türkiye’nin en hızlı büyüyen, ücretsiz mavi yaka iş ve eleman bulma platformu haline geldi.   

Kariyer.net’in mavi yaka olarak nitelendirilen çalışanlarla, eleman arayan işverenleri buluşturduğu uygulaması işin Olsun ’u indirenlerin sayısı, tüm Türkiye’de 2 milyonu geçti. Uygulamada, 100 binden fazla şirket 300 binden fazla iş ilanı yayınladı ve bu ilanlar adaylar tarafından yaklaşık 133 milyon kez görüntülendi. Temmuz 2017’de kullanıcılara sunulan İşin Olsun, daha ilk yılında Türkiye’nin en hızlı büyüyen, ücretsiz mavi yaka iş ve eleman bulma platformu olmayı başardı.

İşin Olsun uygulaması adaylara, evlerinin yakınındaki işleri kolayca görme, seçtikleri iş ilanlarını yayınlayan işverenlerle doğrudan iletişime geçme ve hızlıca iş bulma fırsatı sunuyor.

Uygulamayı kullanan işverenler sadece bir dakikada ücretsiz, kolayca ilan verebiliyor ve ilanlarını yüz binlerce adaya ulaştırma fırsatı yakalıyor.

İşin Olsun uygulaması tüm Türkiye genelinde, bugüne kadar 800 binden fazla aday tarafından kullanıldı ve bu adaylar 7.7 milyonu aşkın kez iş başvurusu yaptı. Yayınlanan iş ilanları arasında ilk sırayı 25 bini aşkın ilanla Garson pozisyonu aldı. Bunu 14 bini aşkın ilanla Eczane Elemanı pozisyonu ve 11 bini aşkın ilanla Sekreter pozisyonu izledi.

“Mavi yaka çalışanların hayatında fark yaratıyoruz”

Kariyer.net Genel Müdürü Fatih Uysal; İşin Olsun uygulamasının mavi yaka olarak nitelendirilen çalışanlardan ve işverenlerden büyük ilgi gördüğünü belirterek şu değerlendirmeyi yaptı; “Dijitalleşme sayesinde artık cama ilan asmaya, eşe dosta sorarak mavi yaka eleman aramaya gerek kalmadı. Mavi yaka çalışan arayan işverenlerin ve evine yakın iş arayan mavi yaka çalışanların; ihtiyaçlarına hızlı şekilde cevap vermek için İşin Olsun’u tasarladık. Kariyer.net’in 19 yıllık tecrübe ve birikimleriyle; tamamen Türk mühendislerinin emeğiyle hayata geçirilen İşin Olsun uygulaması, en iyi kullanıcı deneyimini sağlaması; lokasyon bazlı olması, %100 mobil deneyim sunmasıyla diğer mavi yaka çözümlerden farklılaşıyor.  Daha ilk yılında 2 milyonu aşkın kişi tarafından indirilen İşin Olsun; en fazla iş ilanı yayınlanan ücretsiz mavi yaka platform haline geldi. Bu ilgi ne kadar doğru yolda olduğumuzun bir teyidi. Bu vesileyle iş arayan mavi yaka adaylar ile elaman arayan işletmeleri ücretsiz olarak sunduğumuz İşin Olsun’u denemeye davet ediyorum.”

İşin Olsun, Android ve iOS tabanlı akıllı telefon ve tabletlere ücretsiz indirebiliyor.

Kimlik sahteciliği ile mücadelede milyonlar harcanıyor


CEVAP VER