Katil Koç Yakalandı! Yakında Mahkemeye Çıkarılacak!


İlginç bir haberle karşınızdayız. Güney Sudan’ın Lakes eyaletinde, geçtiğimiz günlerde bir cinayet işlendi. Cinayeti işleyen ise, bir hayvan, bir koç. Evet, doğru okudunuz. Katil koç, şu an göz altında ve yakında mahkemeye çıkarılacağını da belirtelim. Evet, bu kısmı da doğru okudunuz.

Rumbek, Güney Sudan’da bir şehir ve geçtiğimiz günlerde bu şehirde bir cinayet işlendi. Bu tabii ki üzücü bir haber, ama haberin ilginç bir noktası da var. Çünkü cinayeti işleyen, sinirli bir koç.

Adhieu Chaping isimli 45 yaşındaki kadın, sinirli bir koç tarafından saldırıya uğradı. Koç, öyle şiddetli saldırılar gerçekleştirdi ki, bunun sonucunda kadının kaburgaları kırıldı ve maalesef hayatını kaybetti. Bunun üzerine polis, suçlu koçu yakalayarak göz altına aldı.

EyeRadio sitesindeki habere göre koç, polis tarafından yakalandı ve şu an Maleng Agok Payam’daki bir karakolda tutuluyor. Yakın zamanda da mahkemeye çıkarılacak.

Yetkililer, koçun sahiplerinin suçlu olmadığını, suçlunun koç olduğunu tekrarlıyor. Bu bağlamda da mahkeme sonucunda katil koç, öldürdüğü kişinin ailesine verilebilir. Çünkü Güney Sudan’da bu tip işleyişler var.

Lakes eyaletindeki geleneksel kanunlara göre herhangi evcil bir hayvan bir insanı öldürürse, o hayvanı ölen kişinin ailesine tazminat olarak veriyorlar. Demek ki bu tip vakalar yaşanıyor. En azından haber kaynağından öğrendiğimiz kadarıyla süreç böyle yürütülüyor.

Katil Koç Yakalandı! Yakında Mahkemeye Çıkarılacak!
İşte o…

Kediler, İnternet Bağlantısını Kesti. Bakın Nasıl Yaptılar?

SpaceX Starlink uydu anteni, kar eritme özelliğiyle 2020 yılından bu yana kullanılabiliyor. “Bu ne işe yarıyor?” derseniz, aslında çok basit. Çanak antenler, soğuk havalarda, özellikle de üzerlerine kar yağması sebebiyle sinyal alıp vermekte güçlük çekebiliyor ve bu da hem TV yayını hem de internet bağlantısını olumsuz yönde etkiliyor. SpaceX’in ürünü ise, bünyesinde “ısıtma” özelliğine sahip. Böylece karlar eriyor ve ürünün sorunsuz bağlantı kurarak çalışmasının devamlılığı sağlanıyor. Yani en azından bazı antenler öyle. Bazıları ise, kedilerin saldırısı altında.

Aaron Taylor, SpaceX’in Starlink antenini kullanan teknoloji severlerden bir tanesi ve geçtiğimiz günlerde, evinin camından bakınca ilginç bir görüntüyle karşılaştı. Sokakta yaşıyan kediler, antenin üzerinde oturmaya başladı. Çünkü antenin ısıtma sistemi, kediler için oldukça cazip. Hele de şu aralar havaların çok soğuk olduğunu göz önüne aldığımızda. Haliyle kediler antene oturunca, sağlıklı bağlantının gerçekleşmesi de zorlaşıyor. Taylor, kediler sebebiyle sağlıklı internet ve TV deneyimi almakta zorlandığından söz ediyor.

İlgili Haberler

>> 200 MP Ana Kameraya Sahip İlk Akıllı Telefon Yolda!