200 MP Ana Kameraya Sahip İlk Akıllı Telefon Yolda!

200 MP Motorola telefonu

200 MP ana kameraya sahip ilk akıllı telefon yakında tanıtılıyor. İşte Motorola tarafından geliştirilen yeni model hakkında ortaya çıkan ilk ayrıntılar.

Genellikle yüksek çözünürlüklü akıllı telefon kameraları kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen konular arasında yer alıyor. Çünkü söz konusu kameraların fazla ayrıntı olan fotoğraflarda daha çok işe yaradığını belirtelim. Örneğin binaların yoğunlukta olduğu, uzak mesafeden çekilen bir fotoğrafın, daha iyi kalitede olmasını istiyorsanız, yüksek çözünürlüklü kameraya sahip olmanız gerekmektedir. Bu sayede, baskı vs. gibi konularda herhangi bir bozulma olmadan rahatlıkla kusursuz bir görüntüyü elde edebilirsiniz.

Uzun süredir 200 MP kameraya sahip telefonlar hakkında birçok sıkıntı bulunuyordu. Bazı kaynaklar söz konusu telefonun ilk olarak Xiaomi veya Samsung tarafından piyasaya sürüleceğini iddia ediyordu. Bununla beraber Motorola tarafında da bazı iddialar mevcuttu. Sonunda Dünya’daki ilk 20­0 MP kameraya sahip telefonu Motorola tarafından piyasaya sürülecek. Motorola tarafından geliştirilen akıllı telefon, 200 MP kamera ile geliyor. İşte yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

200 MP Ana Kameraya Sahip İlk Akıllı Telefon Yolda!

Motorola’nın zaten yakında piyasaya süreceği akıllı telefon hakkında birçok ayrıntı bulunuyordu. Söz konusu modelin kamerasının 200 MP çözünürlüğü ile geleceğine dair de sızıntılar mevcuttu. Fakat 200 MP lensi piyasaya sürecek ilk markanın Motorola olacağı henüz bilinmiyordu. Sonunda Motorola’nın bu konuda öncü olacağı kesinleşti. Kamera tarafında piyasanın en iyisi olarak karşımıza çıkacak olan Motorola modeli, işlemci tarafında da en güçlü işlemciyi kullanacak. Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcinin sahip olacak modelin, performansı tarafında asla kullanıcılara üzmeyeceğini belirtelim.

200 MP Motorola telefonu

Çünkü henüz yeni piyasaya sürülen işlemcinin, selefi olan Snapdragon 8 Gen 1’den en az %30 daha güçlü olacağı iddia ediliyor. Zaten Android tarafından en güçlü işlemci Snapdragon 8 Gen 1 olarak kabul görüldüğü için, yeni modelin piyasadaki en güçlü akıllı telefonlar arasında yer alacağını söyleyebiliriz. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Qualcomm Snapdragon 7 Gen 1 Duyuruldu! İşte Özellikleri!

>> Realme Pad X Geliyor! İşte Firmanın 5G’li İlk Tabletinden Detaylar!