Katlanabilir Ekranlı Motorola Razr 3 ‘ten Video Geldi!

Motorola’nın şu an katlanabilir ekranlı bir Razr telefon üzerinde çalışmalar yaptığı zaten biliniyor. Bir süre önce Lenovo’dan üst düzey bir yönetici, Weibo hesabından bazı bilgiler paylaşmış ve bir nevi Razr 3 ‘ü doğrulamıştı. Paylaşılan bilgilerde, bu yeni telefonun iyi performans, daha kullanışlı arayüz ve daha iyi tasarım detaylarıyla geleceği bildirilmişti. Şimdi de gelelim yeni detaylara.

Motorola Razr 3 için yeni bir sızıntı geldi. Paylaştığı sızıntı haberlerle bilinen Twitter’daki evleaks hesabı, bu kez de Razr 3 için kısa bir GIF video paylaştı. Videoyu aşağıdaki bağlantı aracılığıyla da izleyebilirsiniz. Ürün, dikey olarak katlanabiliyor ve diğer katlanabilir ekranlı telefonlarla kıyaslandığında daha minimal yapısıyla dikkat çekiyor. Bu da hem tek elde kullanım hem de cepte daha rahat taşınabilir anlamlarına geliyor.

Peki Motorola Razr 3 ‘te hangi çipset olacak?

Motorola, daha önce de doğruladığı üzere Razr 3 modelinde Qualcomm’un yeni nesil Snapdragon 8+ Gen 1 çipsetini kullanacak. Bu, Android tarafında en performanslı akıllı telefonlardan bir tanesinin de Razr 3 olacağını şimdiden gösteriyor.

%10 daha yüksek CPU çalışma performansı ve güç kullanımı tarafında %30’a kadar tasarruf sağlayabilen çipset, 3.2GHz değerine kadar CPU hızı sunabiliyor. Bu da güncel oyunlar ve uygulamalar için yüksek performans demek.

Öte yandan, bazı söylenti bilgiler doğrultusunda Razr 3 ‘ün katlanabilir ekranının 120Hz tazeleme değerine sahip olacağı da belirtilmişti. Bu da akıcı, pürüzsüz görseller demek.

Motorola Razr 3 ‘ün arka tarafında ikili kamera sistemi ve ekrana yedirilmiş selfie kamerasıyla fotoğrafçılık ve video çekimleri tarafında da iyi performans sunması bekleniyor.

“Peki ya güvenlik için parmak izi okuyucu sensör var mı?” derseniz, evet, var. Hayır, ekrana yedirilmiş olarak değil, yan tarafta konumlandırılan fiziksel güç tuşuna entegre olarak gelmesi büyük ihtimal.

Şu an pazara göz atacak olursak, katlanabilir ekranlı telefonlar için özellikle Huawei ve Samsung’un iddialı olduğunu söyleyebiliriz. Motorola’nın bu yeni modelle nasıl bir grafik çizeceği ise merak konusu.

Yeni detaylar oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberler:

>> Xiaomi Mi Band 7, Redmi Buds 4 ve Redmi Buds 4 Pro Duyuruldu! İşte Özellikleri!