WhatsApp Yeni Özellik İle Güvenlik Hatırlatması Yapacak: Uçtan Uca Şifreleme

WhatsApp 2 güvenlik açığı

WhatsApp yeni özellik ile birlikte güvenlik konusunda önemli bir hatırlatmada bulunacak. Uçtan uca şifrelemenin aslında ne kadar önemli olduğu WhatsApp tarafından kullanıcılara hatırlatılacak.

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olarak bilinen WhatsApp güvenlik konusunda çok fazla sorun yaşıyordu. Hatırlayacağınız üzere uygulama ile ilgili bazı iddialar ortaya çıkmıştı. Yeni yapılacak güncelleme ile birlikte bütün mesajların ve size ait bilgilerin çatı şirket olan Facebook tarafından kullanılabileceği belirtilmişti.

Şimdilerde ismi Meta olarak değişen Facebook yeni bazı çalışmalar yürütüyor. Bu çalışmalar özellikle iOS kullanıcıları için. Diğer akıllı telefon kullanıcıları ile kıyaslandığında iOS işletim sistemini kullanan kişiler güvenliğe ve gizliliğe biraz daha fazla önem veriyor. WhatsApp bu durumun farkında ve yeni önlemler alıyor

WhatsApp yeni özellik uçtan uca şifrelemeye yönelik

Konuyla ilgili ortaya çıkan son detaylara göre WhatsApp iOS işletim sistemini kullanan iPhone kullanıcıları için bir hatırlatma yapacak. Uçtan uca şifreleme özelliğinin ne işe yaradığı ve nasıl göründüğü iPhone kullanıcıları tarafından rahatlıkla kontrol edilebilecek.

WhatsApp yeni özellik

Apple ve Facebook uygulamaları arasında uzun bir süredir gerilim yaşanıyordu. WhatsApp bu uygulamalardan bir tanesiydi ve şimdilerde yeni güvenlik önlemleri alarak kullanıcıları rahatlatmaya çalışıyor. Yeni güncelleme ile birlikte WhatsApp Beta sürümüne geçenler uçtan uca şifreleme hakkında daha fazla bilgi alabilecek.

Yeni güncelleme WhatsApp kullanıcılarını bilgilendirecek

Anlık mesajlaşma devi tarafından alınan karar ile birlikte kullanıcıların artık daha fazla bilgi edinmesi sağlanacak. Sohbet listenizin ve cihaz listenizin hemen altında uçtan uca şifreleme ile ilgili bir alt bilgi yer alacak. Bu altbilgi ile WhatsApp hakkında daha detaylı verilere ulaşabileceksiniz.

Uçtan uca şifrelemenin ne kadar önemli olduğunu göstermek isteyen WhatsApp iOS kullanıcılarını hedefledi. Bu yeni özelliğin Android işletim sistemi kullanan akıllı telefonlara gelip gelmeyeceği ise henüz net değil. Konuyla ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Avrupa Birliği WhatsApp Mesajlarınızı Görebilecek: Yeni Yasa Çıktı

>> WhatsApp ‘tan Eski iPhone Kullanıcılarını Endişelendiren Haber