Katlanabilir Ekranlı Oppo Find N Çakmakla Yakılsa Ne Olur? Video!

Oppo Find N, yakın zamanda satışa sunulmuş katlanabilir ekranlı bir telefon. Oppo’nun katlanabilir ekranlı ilk telefonu olan ürün, kısa süre önce çıkmış ve çıkar çıkmaz da binlerce teknoloji sever tarafından kapışılmıştı. Peki bu telefon, ateşe ne kadar dayanıklıdır dersiniz?

Oppo firmasının katlanabilir ekranlı telefonu Find N, bir YouTuber tarafından çeşitli işkencelere maruz kaldı. İşkence diyoruz, ama isterseniz “Dayanıklılık testi” diyelim buna. Bildiğiniz gibi bazen, “özellikle de çok beklenen ürünler için” dayanıklılık testleri yapılır, ama bu testlerde “abartı” faktörü de kullanılır.

Oppo Find N, çoğumuz için “yüksek fiyatlı” olarak nitelendirebileceğimiz bir telefon. Katlanabilir ekranlı telefonlar, zaten an itibarıyla çok da fazla çeşide sahip değil. Öte yandan Find N, şimdilik yalnızca Çin’de satışa sunuldu ve diğer ülkelerde satılıp satılmayacağı da henüz bilinmiyor. Yani bir bakıma şu an için “nadir bir model” diyebiliriz.

Katlanabilir Ekranlı Oppo Find N Çakmakla Yakılsa Ne Olur? Video!

Peki bu kadar nadir bir model elinize geçse, aşağıdaki videoda yapılanları yapar mısınız?
JerryRigEverything, hazırladığı videosunda; Oppo Find N’in ekranını tornavidayla çiziyor, maket bıçağıyla zorluyor, hatta çakmakla yakıyor. Çerçevesinden arka yüzeyine, kameralarından ekranına kadar hemen her noktasına zarar veriyor. Hatta kum ve toprak bile karıştırıyor. Tüm bunlara rağmen cihaz çalışıyor mu derseniz, evet, hâlâ çalışıyor.

Bu ilginç videoyu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz. Tabii böyle şeyler yapmanızı kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Hoş, bir ürüne tonla para verdikten sonra böyle şeyleri başka kim yapmak ister, o da ayrı bir soru.

Oppo’nun katlanabilir ekranlı ilk telefonu: Oppo Find N

Oppo Find N, 7.1 inç değerde katlanabilir ekrana sahip. Katlanabilir Amoled teknolojisinin kullanıldığı ekran, 1792 x 1920 çözünürlük sunuyor ve 120Hz tazeleme değerine sahip.
İşlemci tarafında SM8350 Snapdragon 888 5G (5 nm), GPU tarafında da Adreno 660 çözümü var. RAM ve depolama tarafında ise iki seçenek sunuluyor. Bunlar: 8/12GB RAM ve 256/512GB dahili depolama.

Find N’in arka tarafında üçlü kamera sistemi bulunuyor: 50+13+16MP. Ön tarafta da 32MP kamera var.

Cihaz, 33w hızlı şarj destekli 4500mAh pile sahip. Ayrıca kablosuz olarak 15w hızlı şarj da sağlayabiliyor.

İlgili Haberler:

>> iPhone 13 Yazılım Hatası Kullanıcıları Çileden Çıkardı