iPhone 13 Yazılım Hatası Kullanıcıları Çileden Çıkardı

iPhone 13 yazılım hatası

iPhone 13 yazılım hatası kullanıcıları adeta çileden çıkardı. Özellikle son dönemlerde yaşanan problemler nedeniyle Apple kullanan kişiler tedirginlik yaşıyor.

Dünyanın en büyük teknoloji devleri içerisinde yer alan Apple bazen istenmeyen problemlere neden olabiliyor. Bu problemler şirketin canını sıkmaya devam ediyor. Elbette kullanıcılar bu konuda daha fazla endişeye sahip. Mesela bu aralar iPhone 13 ve iPhone 13 Pro serilerinde yaşanan bazı sorunlar bunun en bariz örneği.

Küresel çapta büyük bir beğeni toplayan ve Apple markasına ciddi bir gelir sağlayan iPhone 13 modelleri ile ilgili bazı sorunlar yaşanıyor. Bu sorunun ana kaynağı yazılım ile ilgili. Apple destek ekipleri problemin donanım kaynaklı olmadığını söylüyor.

iPhone 13 yazılım hatası güncellemeyle giderilecek

ABD’li teknoloji devine ciddi bir gelir sağlayan iPhone 13 modelleri ile ilgili yazılım kaynaklı problem pembe ekran ortaya çıkmasına neden oluyor. Genelde bu tür ekran sorunlarına çok fazla şahit oluyoruz. Ancak söz konusu iPhone 13 olunca kullanıcılar biraz daha büyük tedirginlik yaşadı.

iPhone 13 yazılım hatası

Fiyatı çok hızlı bir şekilde artan iPhone 13 modellerinin pembe ekran ve donma yaşaması ilk etapta donanımsal olarak algılandı. Fakat sonraları bunun yazılım kaynaklı olduğu ortaya çıktı. Böylece şirketin bir güncelleme ile problemi giderme ihtimali iyice netleşti. Yani Apple muhtemelen bu sorunu kısa bir süre içerisinde yazılım güncellemesi üzerinden giderecek.

Apple veri yedekleme önerisinde bulundu

Teknoloji devleri içerisinde önemli bir yere sahip olan Apple veri yedekleme önerisinde bulundu. Cihazı fabrika ayarlarına sıfırlayarak veya sistemi iOS son sürümüne güncelleyerek kullanmaları önerildi. Böylece yazılım güncellemesine bile gerek kalmadan problemin giderileceğini söyleyebiliriz.

Muhtemelen önümüzdeki günlerde Apple yeni bir güncelleme yayınlayacak. Bu güncelleme ile birlikte verileriniz tehlikeye girebilir. Şirket tüm verilerin yedeklenmesi önerisinde bulunuyor. Konuyla ilgili gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Aşı Olmayan Giremez! Apple, Facebook ve Google Gibi Şirketlerden yeni Kovid Önlemleri

>> iPhone 13 Pil Performansı İyi Mi? Apple, Video İle Yanıtladı