Katlanabilir Ekranlı Potansiyel iPhone Hakkında Neler Düşünülüyor?

Şu sıralar katlanabilir ekranlı akıllı telefonlar hakkında pek çok bilgi geliyor. Hatta geçenlerde, Google’ın da bu tarafta çalışmaları olduğu, yakın zamanda da Google Pixel Fold akıllı telefonun tanıtılabileceği konuşuluyor. Peki ya Apple tarafında durum nedir derseniz, şu an şirketin “bekleme aşamasında” olduğu ifade ediliyor. En azından analistlerin düşünceleri bu yönde. Katlanabilir ekranlı iPhone için birkaç sene daha beklememiz gerekecek.

Appleinsider’da yer alan bilgilere göre analistler, Apple’ın şu an katlanabilir ekranlı iPhone üzerine çalışmalar yaptığını belirtiyor. Bu, zaten tahmin edilen bir şeydi. Firma, birden fazla katlanabilir ekran üzerine testler gerçekleştiriyor ve bunlardan hangisi daha iyi olabilir, bunu araştırıyor. Tabii bu süreçte aceleci davranmak istemiyor ve piyasaya sürülen mevcut telefonlar ile teknoloji severlerin bu modellere nasıl tepkiler gösterdiğini inceliyor.

Analistlerin belirttiğine göre Apple, katlanabilir ekranlı telefon akımının geçici bir süreç mi yoksa geleceğe yönelik bir etkisi olur mu, bunu araştırıyor. Bu konuda henüz emin olamadığı için de aceleci davranmak istemiyor. Bir diğer konu ise, ekran tipi. Örneğin, Huawei’nin modelleri gibi yana açıldığında bir tableti andıran tipte mi olacak, yoksa Samsung’un dikey katlanabilen, mini tipteki modellerini mi temel alacak.

Tahminlerin devamında, Apple’ın katlanabilir ekranlı iPhone telefon için Samsung ile ortak hareket etmesi büyük ihtimal. Samsung, bildiğiniz gibi ekran üretimi tarafında önemli bir tedarikçi ve Apple’ın da bunu değerlendirmek istediği belirtiliyor.

Katlanabilir Ekranlı Potansiyel iPhone Hakkında Neler Düşünülüyor?

Analist Ming-Chi Kuo’ya göre Apple, 2023 yılında piyasaya 15-20 milyon adet katlanabilir ekranlı iPhone cihaz sürebilir

Ming-Chi Kuo, Apple hakkında kısa aralıklarla tahminler ve analizler gerçekleştiren analistlerden biri ve Kuo, Apple’ın 2022’de katnalabilir ekranlı iPhone telefonla boy göstermeyeceğini, bunun için en erken 2023 yılını bekleyeceğini söylüyor.

Her ne kadar katlanabilir ekranlı akıllı telefon pazarında şu an Samsung ve Huawei gibi firmaların sözü geçse de, Apple’ın birkaç sene içinde bu pazarda lider teknoloji firması olabileceğini de ifade ediyor. Sonuçta iOS işletim sistemli bir cihazdan söz ediyoruz. Bu telefonun en dikkat çekici tarafı ise, rakip ürünlerin sıkıntılarından ve hatalarından ders alınarak olabildiğince en kullanışlı katlanabilir ekranlı telefon formuyla satışa sunulması olabilir.