Katlanabilir Ekranlı Telefon: Xiaomi Mix Fold 4 Özellikleri Sızdı

Katlanır Telefon Alınır mı

Xiaomi, katlanabilir ekranlı telefonu Mix Fold 3’ü geçtiğimiz sene ağustos ayında satışa sunmuştu. Eh, artık sıra yavaş yavaş yeni modele, yani Xiaomi Mix Fold 4’e geliyor diyebiliriz. Zira ürünün özellikleri tarafında pek çok bilginin sızdırıldığı söyleniyor. Biz de bu detayları sizlerle paylaşalım.

Xiaomi Mix Fold 4 yakında teknoloji severlerin beğenisine sunulabilir. Katlanabilir ekranlı bu yeni telefon, Çin’in X’i olarak bilinen sosyal medya platformu Weibo’da göründü. Sızıntı ve söylenti bilgiler paylaşan Digital Chat Station hesabının yeni konusu bu telefondu.

Xiaomi Mix Fold 4’te ne gibi özellikler olabilir?

Öncelikle, ürünün ekranının katlandığı kısımda oluşan yansıma izinin önceki modele kıyasla önemli ölçüde azaltılacağı söyleniyor.

Telefon, iki yönlü uydu iletişimine destek veren yapıda gelebilir.

Cihazın suya ve toza karşı dayanıklı olabileceği söyleniyor ama henüz IP sertifikası tarafında bir bilgi söz konusu değil.

Xiaomi Mix Fold 4, daha iyi bir titreşim motoruna sahip olabilir. Ek olarak, daha güçlü bir menteşe tasarımı ve genel olarak ürünün daha dayanıklı bir yapıda olması bekleniyor.

Mix Fold 4, gücünü Qualcomm’un iddialı çipset çözümlerinden Snapdragon 8 Gen 3’den alabilir.

Telefonda 16GB RAM ve 1TB dahili depolamanın olacağı söyleniyor. Yani hem oyun ve uygulama çalıştırma performansı tarafında hem de dijital arşiv oluşturma tarafında iddialı bir üründen söz ediliyor.

Katlanabilir Ekranlı Telefon: Xiaomi Mix Fold 4 Özellikleri Sızdı

Kameralar tarafında pek bilgi yok ama ana kameranın 50MP değerde olacağı, ultra geniş açılı çekim ve kalite kaybı olmadan zoom yapabilme gibi detayların olacağından bahsediliyor.

Pil tarafına baktığımızda, 5000mAh kapasiteden söz ediyor. Bu pil için 100w kablolu hızlı şarj desteğinin sunulması muhtemel. Hızlı şarj adaptörü de kutuda gelecektir. Zira Xiaomi modellerinde hep öyle oluyor.

Peki ya ağırlık? Cihazın ağırlığının 220-240 gram arasında olması bekleniyor. Evet, pek de hafif değil doğrusu. Ama yine de bunun katlanabilir ekranlı bir telefon olduğunu unutmamak lazım. Daha hafif çözümler için biraz daha zaman geçmesi gerekiyor gibi.

Evet, bu telefonun önümüzdeki yaz aylarında satışa sunulma ihtimali yüksek.

Yeni detaylar oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberler

>> Vivo Y03 Özellikleri ve Fiyatı Belli Oldu. Uygun Fiyatlı Telefon