Xiaomi Elektrikli Otomobil Satış Tarihi Belli Oldu: Yakında…

Xiaomi İkinci Otomobil

Xiaomi elektrikli otomobil satış tarihi belli oldu. İşte önümüzdeki haftalarda ilk olarak Çin’de satılacak SU7 hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Xiaomi elektrikli otomobili, geçtiğimiz haftalarda gerçekleşen MWC2024’te Barcelona’da görücüye çıkmıştı. Markanın ilk elektrikli otomobili, Çin’de satışa sunulmaya hazırlanıyor. Sonraki dönemlerde ise Avrupa’ya açılacağına dair de çalışmalarının olduğu doğrulanmıştı. Yakında Xiabomi SU7 ve SU7 Max olmak üzere iki farklı model, ilk olarak Çin, sonrasında Avrupa, sonraki dönemlerde ise Türkiye’ye giriş yapabilir. Gerek teknik özellik gerek tasarım bakımından Tesla gibi markalara rakip olarak gösterilen Xiaomi SU7’nin, piyasada tutunup tutunamayacağı ise merak konusu. Xiaomi elektrikli otomobil satış tarihi belli oldu. İşte yakında gelecek model hakkında tüm detaylar.

Xiaomi Elektrikli Otomobil Satış Tarihi Belli Oldu: Yakında…

Xiaomi elektrikli otomobil sektöründe savaş vermeye hazırlanıyor. 28 Mart tarihinde piyasaya sürülecek olan Xiaomi SU7, ilk olarak Çin’de satışta olacak. 28 Mart tarihine kadar ise 3 gün boyunca test sürüşleri de olacak. Çin’in 29 ilde 29 Mağazadan satın alınabilir olacak. Fiyat tarafına baktığımızda ise son sızıntılara göre söz konusu modelin başlangıç fiyatının 250.000 RMB ile 370.000 RMB arasında olacağı iddia ediliyor. Çin’deki fiaytlara göre kıyasladığımız zaman biraz pahalı olduğunu söyleyebiliriz.

Xiaomi Elektrikli Otomobil Satış Tarihi

Bu fiyata herhangi bri bayi kârı ve ek vergi eklemeden Euro’ya çevirdiğimizde ise 32.000 ile 48.000 Euro’luk bir fiyat yer alıyor. Yeni mdoelin Türkiye’ye gelip gelmeyeceği henüz belli değil fakat vergileri ekleyip yeni modelin Türkiye’ye geldiğini hesap edersek, oldukça yüksek bir fiyattan satışa sunulacaktır.

Xiaomi Elektrikli Otomobil Satış Tarihi

Xiaomi SU7 modelini incelediğimizde, gerek arka  tasarımı gerekse ön tasarımı konusunda, farklı araçlardan ilham alınan bir çalışma ile karşımıza çıkıyor. Fakat fiyat tarafına baktığımızda, rakip araçların çok çok üstünde etiketle geldiğini görüyoruz. Tabii ki gerek menzil konusunda gerek tasarım ve kullanılan teknolojiler konusunda en iyisi olmayı hedefliyor fakat istikrar ve başarı konusunda yıllardır sektörde olan rakiplerinin önüne geçip geçemeyeceği ise henüz belirsiz. Önümüzdeki günlerde Xiaomi SU7 ve SU7 Max modellerinin Türkiye ihtimali ve Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağı hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıkacaktır.

İlgili Haberler

>> Ray-Ban Meta Akıllı Gözlük İle Ücretsiz Tur Rehberi Hizmeti