Katlanabilir iPhone 12 Tasarımı Gün Yüzüne Çıktı!

katlanabilir-iPhone

Akıllı telefon tutkunlarının merakla beklediği katlanabilir iPhone 12 tasarımı yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başladı. Her ne kadar konsept tasarımlar olsa bile, yine de birçok kişinin heyecanlanmasına yetti.

Günümüzün en popüler cihazlarından birisinin de katlanabilir modeller olduğunu hepimiz biliyoruz. Huawei, Samsung, Xiaomi ve neredeyse bütün akıllı telefon üreticileri katlanabilir cihazlara kafayı taktı diyebiliriz. Diğer firmalar katlanabilir cihazları geliştirmeye çalışırken, Apple deyim yerindeyse pusuya yattı. Bu teknolojinin kullanıcılar tarafından çok fazla tercih edilmesi halinde şirket bunu kullanacak. Kapalı kapılar ardında Apple bu teknolojiyi geliştirmekle meşgul.

Katlanabilir iPhone 12 tasarımı detayları

Samsung Galaxy Z Flip modelini birçok kişi bilir. Apple tarafından üretilecek yeni katlanabilir konsept için öncelikle bu modeli iyi bilmek gerekiyor. Hatırlayacağınız üzere Galaxy Z Flip, önceki akıllı telefonu gibi yandan katlanmak yerine, dikey olarak katlanıyor. Böylece pantolon ceplerine bu tür cihazlar daha rahat bir şekilde yerleşiyor. Ayrıca dikey katlama olduğu için ekran konusunda daha az problem yaşanıyor. Katlanabilir iPhone 12 tasarımı işte tam da böyle bir cihaz olabilir.

katlanabilir iPhone 12 tasarımı

Yeni gelecek iPhone modelinin önemli bir özelliğini daha vurgulamak gerekiyor. Cihaz ilk defa iPad pro 2020 modelinde tanıştığımız LİDAR sensör kullanacak. Arka kamerada yer alan 4’lü kuruluma ek olarak bu sensör tercih edilecek. Böylece çok daha cezbedici fotoğraflar ortaya çıkabilecek. Firmanın kamera dizilimi ile ilgili bazı soru işaretleri bulunuyor. Daha önceki kamera şekli birçok kişi tarafından beğenilmemişti. Firma bu sefer kare dizilimi kullanabilir. Katlanabilir iPhone 12 tasarımı için belki de en belirsiz olan kısım budur.

Spotify Grup Müzik Dinleme Kullanıma Sunuldu! Arkadaşlar Birlikte Gerçek Zamanlı Müzik Dinleyebilecek!

Sıra geldi konsept modelin ekran özelliklerine. Akıllı telefonlarda ekranları belirleyen en önemli özellik genellikle çentik ile ilgili oluyor. Eğer çentik yoksa veya küçük bir bölümü işgal ediyorsa ekran gövde oranı neredeyse %100 seviyesine ulaşabiliyor. Böyle bir durumda ön kameranın nereye yerleştirileceği ile ilgili soru işaretleri de beliriyor. Yeni konsept tasarıma göre çentik olmayacak. Bunun yerine sadece en köşede küçük bir kamera boşluğuna yer verilecek. Aşağıda sizler için konsept iPhone 12 tasarımı bıraktık. İzledikten sonra yorum yapmayı unutmayın 🙂


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here